settingsAccountsettings
Menusettings

Gerçek mi ? Ücretli uygulamaları bedava indirebiliyor muyuz ?

0 oy
Merhaba arkadaşlar iphone3GS (iOS5) resmi sürüm kullanmaktayım. Jailbreakli cihazlar apple storeda ücretli olan uygulamayı (örnek; fifa 12, tomtom navigasyon) bedava indirebiliyormuş diye duydum. Telefondan memnunun kredi kartlı hesabım var ve çok beğendiğim uygulamayı indiriyorum ama bedava indirmek varken niye para ödüyorum diyede düşünmüyor değilim. Her uygulama için geçerlimi yoksa cydia denen programın içerisinde ücretli uygulamalarda var mı ? yani herşey bedava mı ?
17, Ocak, 2012 iPhone kategorisinde udemircan (2,970 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Maalesef jailbreak'li cihazlarda paralı uygulamalar ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.com/2008/12/krmak-ya-da-krmamak-jailbreak.html
17, Ocak, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
bu telefona verdiğimiz milyarlarca liranın hakkını alabilmek için jailbreak ile uğraşmak zorunda olmak bile bir dert :)

 

evet crackerlar ve hackerlar saolsun ki jailbreak sayesinde apple amcanın izin vermediği herşeyi yapabiliriz yada para talep ettiği herşeyi bedava indirebiliriz...

 

tabikide cydiada da paralı uygulamalar var. lakin bunların da bedava indirilebilmesi mümkün... telefon sizin apple'ın değil...  özgürce kullanmak için jb şart...

 

ben zaten  bu saatten sonra jailbreaksiz bir iphone'u elime alıpda kullanmam...

cydia'ya o kadar çok alıştım ki...  elime jbsiz telefon aldığımda hemen yadırgar oldum bu durumu ...  :)
17, Ocak, 2012 onderak (8,362 puan) tarafından cevaplandı
Bu arada Apple paralı uygulamaların sadece %30'unu alıyor. Yani paralı bir uygulamayı bu şekilde ücretsiz kullandığınızda mağduriyetin %70'i uygulama geliştiriciye ait.
Tabi bu durum da uygulama geliştiricileri memnun etmiyor. Ne de olsa bu işle para kazananlar var. Ayrıca  yine bu durum, ileride uygulama geliştirici olmak isteyen gençler için düşündürücü bir konu haline geliyor.
dogru diyorsunuz arkadaslarda. milyarlarca para verip iphone alioz. 400 liralik telefonlarin bile bluetooth yazilimi navigasyonu fln varken, biz bluetooth yazilimi bile alamiyorken, navigasyon programlarina arti para vererekten almak zorundayiz.. allahtan adalet mi bu yaw.. benim demek istedigim bu.. adam 2 milyar verip 4s aliyor, 400 liralik telefonda bedavaya gelen yazilimlar bu telefonda yok ve adam ustune programa para vermesi gerekiyor... ben 2 milyara telefon satsam o telefonun uzerinde oyle yazilimlar olmaliydi ki diye dusunuyorum: - tv kumanda edebilmeli - otomatik kapilari acabilmeli - bi bilgisayarin yaptigi herseyi yapabilmeli die dusunuyorum
Söylediklerin yalan değil. Sen de haklısın. Ama burada iki taraflı bir olay var. Yani her iki taraftan da sorun var.. Ama bn şahsen jailbreak yapmamanın daha doğru olduğu kanısındayım..
Bu noktada serbest piyasa ekonomisi geçerli. Eğer piyasada 400TL'ye iPhone özelliklerinde bir cihaz varsa, hele bir de üzerine ücretsiz bir navigasyon uygulaması veriyorsa hiç kaçırmamak lazım.

Fakat hepimiz böyle olmadığını biliyoruz. Apple farklı bir strateji ve anlayışla ürünlerini geliştiriyor. Kızıyoruz ama Apple gibi ürün yapan başka bir firma da yok.

Maalesef hem güzel olsun, hem basit olsun, hem kullanışlı olsun, hem ucuz olsun, hem harika uygulamalar olsun ve de bedava olsun olmuyor :(
Jailbreak olayını salt bedavacılık olarak algılamak çok yanlış bence. Şimdi sorarım size Apple 4s ürününde 3g açıp kapatma imkanı vermiyor bizlere. E kendileri de şarj probleminin farkında ama bunu malesef bizim insiyatifimize bırakmaktan kaçınıyorlar. Bırak ben ne zaman istersem ozaman açıp kapatayım bu meredi neden beni bu kadar kısıtlıyorsun?! Aynı durum bluetooth olayı için de geçerli. Her firma serbest veri aktarımı verirken bir tek apple bunu sınırlıyor.
Ben Jailbreak lı bir cihaz kullanıyorum fakat ücretli uygulamaları da app store kısmından satın alıyorum. Bu telefona binlerce lira verip 3-5 dolar için emek hırsızlığı yapılması hoş değil evet ama aldığım cihazın her özelliğini kullanabilmek benim hakkım eğer apple bu kadar yasakçı bir tutum içerisinde olmasaydı jailbreak bu kadar popüler olamazdı.. Saygılar..
illa cydia gerekmez tamamen ücretsiz olan 25pp de kullanışlı :)
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
29, Kasım, 2015 iPhone kategorisinde sm. (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
1, Ocak, 2015 iPhone kategorisinde FortaTR (35 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
24, Kasım, 2011 iPhone kategorisinde buuRa666 (150 puan) tarafından soruldu
...