settingsAccountsettings
Menusettings

iPhone'da etkinleştirme klidini kaldırma

0 oy
Telefon birden bire kapandı ve apple simgesi göründü daha sonra açtığımızda etkinleştirme kilidi diye bir yer açıldı. Açmamız için apple adresi soruluyor ama telefonun sahibi ne apple adresini biliyor ne de şifreyi tahmini olarak apple adresini bulduk fakat parolayı bilmedikleri için açılmıyor. Telefonda "Etkinleştirme Klidi Yardımı" yazılı yeri açtım ve bu yazılar çıktı>

"Aygıtın sahibi iPhone'umu Bul uygulamasını kullanarak aygıtı kendi Apple Kimliğiyle ilişkilendirdiği için bu aygıtı etkinleştirmek etmek için parola gereklidir.

Bu sizin aygıtınızsa iCloud'u ayarlamak için kullandığınız Apple Kimliğini ve parolayı girin.

Bu aygıtı size verildiyse veya ikinci el olarak satın aldıysanız aygıtın ilk sahibi ile temasa geçip aygıtı onun hesabından kaldırtmanız gerekir. Daha fazla bilgi için: support.apple.com/kb/TS4515?viewlocale=tr_TR"

Şimdi ben yazılan url'deki yere gittim telefonun sahibi telefonu açtırmak için bir yere götürmüş ve onlara bir mail adresi verilmiş ,o mail adresini url'nin gönderdiği yere yazdım ve apple adresi olarak kabul edildi fakat telefonun açılması için çıkan "Etkinleştirme Kilidi' denen yerde Mail adresinin baş harfi olarak "a" gözüküyor ama url'de onaylattığım apple adresi s ile başlıyor yani ikisi de aynı değil. Kısacası ne yapçağımı anlamadım telefonu sıfırlamak istiyoruz ama telefonda sadece bu çıkıyor başka bir yere de atmıyor bu telefon da hediye olarak gelmiş apple support merkezini aradık faturayı istiyorlar ama alan kişi yurtdışında ve artık bir iletişimleri de yok, nerede olduğunu bilmiyor ve ileşime de geçemiyoruz. Telefon 2. El de değil o yüzden telefonu açınca çıkan a•••••@yahoo.com hesabı alan kişiyr ait değil. Sadece telefonu sıfırlayıp açmam istiyoruz. Ne yapabiliriz?
19, Kasım, 2016 iPhone kategorisinde XavierCarter (15 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy

Aşağıda detaylı paylaştık ama ben yine de verdiğiniz bilgilerden tahminimi söylüyeyim. Bence cihaz çalıntı. Çünkü genelde bir ülkede çalınan cihazlar başka bir ülkeye yollanır yakalanmamak için. Çünkü IMEI numarasından yakalanabilir aynı ülke içerisinde olursa. Ayrıca satıcıya ulaşılamaması çalıntı ihtimalini çok arttırıyor.

Etkinleştirme içinde sadece ekranda çıkan email adresine (a•••••@yahoo.com) ait Apple Kimliğini şifresi lazım. Başka bir email adresinin de önemi yok.

http://www.iphoneturkey.com/2013/10/icloud-iphonemu-bul-etkinlestirme-kilidi-ve-ikinci-el-cihazlar.html

Dolayısıyla geçmiş olsun. Bir daha aynı sorunu yaşamamak için lütfen aşağıdakilere dikkat edin.

1) Hiç kimseden faturasız cihaz almayın. Eğer cihaz ülke içinde çalındıysa ve çalıntı bir cihaz almışsanız "Bilmiyordum" sizi hukuken masum yapmıyor. Belgesiz bir cihaz aldığınız için ve çalıntı cihazı size satana ulaşma imkanı olmadığı için siz çalmış sayılıyorsunuz. 3 yıla kadar da hapis cezası olabiliyor. (Genelde paraya çeviriyorlar ama böyle bir sabıka istemezsiniz)

2) "Ben risk almayı seviyorum" diyorsanız o zaman cihazı satan kişinin yanında cihazı sıfırlatın parasını vermeden önce. Satıcının "ben zaten sıfırladım" sözüne asla güvenmeyin. Birlikte tekrar sıfırlayın Ayarlar -> Genel -> Sıfırlama menüsünden. Eğer cihazda iPhone'mu Bul aktifse o zaman sıfırlayamazsınız.

19, Kasım, 2016 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Telefon 2. el değilmiş bizzat alanlar kutusundan kendileri çıkartıp ayarlamalarını yaptıklarını söyledi zaten alan kişi de borcunu kapatmak için telefon almış.
Şuanki sahipleri ilk aldıkları zaman faturanın kendilerinde olduğunu zaman içinde faturayı kaybettiklerini söyledi. Ayrıca cihaz da Türkiye'den alınmış. Yardım merkezini arayınca alan kişiyle iletişime geçilmek istenmesi fatura olmasa bile alan kişiye ulaşılarak halledilebilme ihtimalindemiş. Satıcıya ulaşamamalarının sebebi de artık konuşmuyor olmalarıymış. Kısacası bunlar bana onların anlattığı kadarıyla bildiklerim, kendi telefonum olsa olabildiğince şey söylemeye çalışırım ama kullandıkları şifrelerden tutun emaillerini bile bilmiyorlar.
Attığınız linki telefonun sahiplerini görmeye gittiğimde kontrol edeceğim ama telefonumdan yaparak da düzeltebileceğim bir şeyler varsa lütfen söyleyin.
Her şey için teşekkürler...
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,916 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
26, Kasım, 2015 iPhone kategorisinde Appleaddict (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
4, Kasım, 2016 iPhone kategorisinde Ays3dy (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
...