settingsAccountsettings
Menusettings

Amerikadan iphone se alımı (garanti/applecare+)

0 oy
Arkadaşlar merhaba,

Amerikadayım. Iphone se almayı ve Türkiyede kullanmayı düşünüyorum. Alırsam bir yıl türkiye garantisi olacak. Telefon 399$. Eğer yanında iphonecare+ alırsam garantisi 3 yıl olacak, 499$ fiyatı olacak. Alınmalı mı? İphonecare+, garanti gibi mi yoksa sigorta gibi mi? Çok kararsız kaldım yardım ederseniz çok sevinirim :)
4, Eylül, 2016 iPhone kategorisinde ezgismr (3 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Öncelikle Amerika'da satılan iPhone'ların garantisi Türkiye'de geçmiyor LTE frekansları farklı olduğu için. Yine de emin olmak için Türkiye'deki bir Apple Store'a sorun.

Ayrıca Amerika'daki yayınlanan fiyatlara eyalet vergisi dahil olmadığını hatırlatırım. Yani orada yayınlanan fiyatlara Türkiye'deki gibi vergi dahil değildir her eyalette vergi oranları değişik olduğundan. Fakat yaklaşık %8 gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca yurt dışından ithalat harici bir yöntemle Türkiye'ye getirtilen SIM kartlı cihazların IMEI kaydı yapılmaz ise bir süre sonra çalışmaz hale geliyor SIM kart özelliği. Bu nedenle uygun bir pasaport bulup ve de IMEI kayıt ücretini ödeyerek kayıt yaptırmanız gerekecek.

Dolayısıyla Amerika'dan iPhone almak düşündüğünüz kadar ucuz değil toplam sahip olma maliyetini düşünürseniz. Yani aynı araba alır gibi sadece satış fiyatına bakmayın. Nasıl arabaların servis ücreti, yedek parçası, yakıt tüketimi toplam sahip olma maliyetini çok değiştiriyorsa yurt dışından iPhone almak da benzer durumda.
4, Eylül, 2016 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
11, Eylül, 2016 iPhone kategorisinde boralitost (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
18, Temmuz, 2016 iPhone kategorisinde mawi aşk (83 puan) tarafından soruldu
...