settingsAccountsettings
Menusettings

Aynı Apple Store Kimliği ile 2 iphone 4 de download

0 oy
Ben ve Kardeşimde 2 tane 16gb iphone 4 var. Ben oyun indirdim 3-4 tane para ile.

Bu indirdiğim full oyunları kardeşimin iphonuna nasıl aktarabilirim yani oda mı ücret ödeyip alması lazım yoksa 1 kullancı adı ile inen oyun ve uygulamalar başka iphone4 dede atılabilirmi..

2 iphone 4 var 16gb

Ben kendi kredi kartımdan indirdiğim oyunları kardeşimede yollamak istiyorum tabi o benim ücretini ödediğim oyunları kendi telefonuna full olarak ücretsiz indirmeli
22, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde cio_cio (220 puan) tarafından soruldu
22, Eylül, 2011 mustafatan75 tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy

Aynı Apple ID'yi kullandığınız sürece daha evvel satın aldığınız bir uygulamayı tekrar indirdiğinizde ücret ödemezsiniz.

Fakat Apple, bir Apple ID'yi aynı anda en fazla 5 cihazla (iPhone veya iPad) ve 5 iTunes ile kullanmaya izin veriyor.

Dolayısıyla kardeşinizin cihazında da sizin kullandığınız Apple Kimliğini kullanarak uygulamaları ücretsiz indirebilirsiniz.

Eğer kardeşiniz cihazını iTunes ile sync yapıyorsa, sizin Apple Kimliğinizle en az bir kere iTunes'ta "Authorize Computer" işlemini yapmalı:

http://www.iphoneturkey.com/2009/07/itunes-ipuclar-ii.html

22, Eylül, 2011 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
tşk ederim peki benim pc den mi yapmalı yoksa onun pc deki itunes ten de olurmu her 2 pc dede itunes yüklü
Bir iPhone'u aynı anda sadece bir iTunes'la sync edebilirsiniz. Eğer kardeşinizin cihazını sizin iTunes ile sync ederseniz, daha evvel kendi bilgisayarından cihazına attığı şarkı ve resimler silinecektir.

Bu yüzden ikiniz de kendi iTunes'larınızı kullanmaya devam edin. Fakat yukarıdaki yazıda belirttiğim gibi diğer iTunes'ta da Authorize Computer işlemini yaptıktan sonra uygulamaları aynı Apple ID ile yeni iTunes'a da indirin.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,911 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...