settingsAccountsettings
Menusettings

icloud (yeniden)

0 oy
merhaba, sabah telefonuma icloud hafızamın dolmak üzere olduğunu belirten bir mail geldi (kalanın 400 civarı bir mb olduğu yazıyodu) ben de ilk iş telefonu bilgisayara bağlayıp normal olarak (yani bilgisayarım>iphone dosyasını açtım) fotoğrafları bilgisayara yükledim (kes-yapıştır olarak), icloud uygulamasını veya itunes'u kullanmadım. şimdi telefonumdan ayarlar>icloud'a girdim ve saklama alanı 643 mb boş diyor. saklama alanı>alanı yönet dediğimde de en başta fotoğraflar-icloud fotoğraf arşivi 121,1 mb yazıyor, altında ise yedekler bölümünde bu iphone 3,3 gb diyor. en altta da icloud'da 643 mb kullanılabilir yazıyor. burdan çıkıp fotopraflarımı açtım orda da 212 fotoğraf görünüyor (film rulosunda), yani fotoğrafları silmişim, çünkü sildiklerim görünmüyor. ancak neden icloud belleğinden düşmediğini anlayamadım. sizce ne yapmalıyım?
6, Mayıs, 2016 iPhone kategorisinde polythene (9 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Bunun nedeni cihazınızda Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsündeki iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğinin açık olmasıdır. Bu özelliği açtığınızda fotolar cihazda yer kaplamasın diye sunuculara aktarılır. Eğer tüm fotoları aktardığınızdan eminseniz www.icloud.com adresine bilgisayar üzerinden giriş yapın ve buradan sunucudaki fotoları silin. Diğer yandan iCloud yedeklerinizi de silebilirsiniz yer açmak için. Yardım için linklere gözatın.

https://support.apple.com/kb/PH12792?locale=tr_TR&viewlocale=tr_TR

https://support.apple.com/tr-tr/HT204247

https://support.apple.com/kb/PH12793?locale=tr_TR&viewlocale=tr_TR
6, Mayıs, 2016 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
merhaba, dediğiniz gibi icloud.com adresinden girip baktım fotoğraflarımı silmek için ancak orda da gördüğüm manzara telefonumdakinin aynısı oldu. bir de icloud fotoğraf arşivi özelliğim kapalı şuan, ama yaklaşık 1 buçuk ay gibi bir süre önce açmıştım, sonradan geri kapadım (yine icloud belleğim dolmak üzereydi çünkü). ayrıca icloud.com üzerinden baktığımda da saklama alanı bölümüm 114,8 mb fotoğraflar, 3,3 gb yedekleme görünüyor ne yapmam gerekiyor?
Bu özelliği birkez açtıktan sonra fotolar sunucuya aktarılır. Paylaştığım yazılara göz atarsanız yazılarda bu özellik ve iCloud saklama alanı yönetimi ile alakalı bütün hususlar bulunmaktadır.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
11, Ağustos, 2017 Genel kategorisinde by_rehep (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
0 oy
0 cevap
4, Şubat, 2017 iPhone kategorisinde aysu (18 puan) tarafından soruldu
...