settingsAccountsettings
Menusettings

Iphone hafıza

0 oy
16gb Iphone 6 plus kullanıyorum. Ikı gündür telefon kullanılabilir hafızam kendi kendine azalıyo ve 0 byte a kadar düşüyor. Bircok uygulama ve videoyu silmeme ragmen kullanılabilir artsada kendi kendine azalıyor. Sorun ne tam anlamadım ama benden daha cok verilere sahip olanların bile kullanılabilirlerini benden fazla
2, Mart, 2016 iPhone kategorisinde fatosozcan (13 puan) tarafından soruldu
Aynı telefona sahibim ve de aynı sorunu bende yaşıyorum 2 gündür. Nerdeyse tüm Uygulamaları sildim, resimleri sildim, safari cacheleri de sildim, telefonda 200-300 mb kazandım ama 5-10 dk sonra hiçbir şey yapmadığım halde Hafıza kendi kendine doluyor. Bu sebepten dolayı da ne resim çekiliyor ne WhatsApp Açılıyor veya herhangi bir uygulama indiremiyorum.

Bugün Iphone 6 16 gb si olan bir arkadaşım aradı. Aynı problemi yaşadığından bahsetti. Başka arkadaşlarımı da Aradım. Iphone 6 plus 64 gb si olanlar da da aynı Hafıza azalma problemi yaşanıyormuş.

Yabancı forumlarda pek bir şey bulamadım.

Var mı bu problemin çaresi???
Anlattıgınız herseyı bende yasadım bendede aynı sekılde 1gb yer bosalttım sabaha 0 byte oldu yine. Bugun apple a gittim sorun icin herseyi sıfırladılar sanırım restore ettiler suan bi sorun yok ilerleyen günlere ne olur bilmiyorum
Sorunun aynsını bende yaşıyorum çözem bulanlar söylerse sevinirim.
Aynı sorunu yaşıyorum 1 haftadır yer açıyorum 1.5 gb boş alanım oluyo bi bakıyor tekrar 0 byte olmuş

1 cevap

0 oy

Bu durum, aşağıdaki yazıdada belirtildiği üzere zamanla artan uygulama ve sistem verilerinin zamanla 'Diğer' adı verilen sistem ve cache dosyaları kısmında saklanması sonucu ortaya çıkar. Cihazdaki bu gereksiz veriyi silmenin en mantıklı yolu cihazınızı Ayarlar>>Genel>>Sıfırla>>Tüm İçerik ve Ayarları Sıfırla işlemiyle sıfırlamaktır. Bazı kullanıcılar bu işlemden önce cihazlarının yedeğini aldıklarını ve sıfırlama işleminden sonra yedeklerini yüklediklerinde bu sorunun kaybolduğunu ifade etmişlerdir. Bu nedenle bu işlemden önce cihazınızın yedeğini alıp sıfırlama işleminden sonra en son aldığınız yedeği geri yükleyin. Eğer bu işlem sorunu çözmezse sıfırlama işleminden sonra yedeğinizi yüklemeden 'Yeni iPhone Olarak Ayarla' seçeneğiyle cihazı tamamen fabrika ayarlarına döndürmek sorunu kökten çözecektir. Şu an için çözüm yolları bundan ibarettir.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201656

iPhone ve iPad’i iTunes’a Bağladığımızda Gözüken “Diğer” Alanı

4, Mart, 2016 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
19, Kasım, 2013 iPhone kategorisinde fatih123 (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19, Ekim, 2014 iPhone kategorisinde EmreCiksin61 (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9, Haziran, 2015 iPhone kategorisinde Kastor (3 puan) tarafından soruldu
...