settingsAccountsettings
Menusettings

Fotoğraflarımda ki fotoğraflar ve videolar açılmıyor

0 oy

iCloud'a ki yerim dolduğundan dolayı fotoğraflarımı ve videolarımı ne görebiliyorum ne başka yere atabiliyorum üstünde düzenleme bile yapamıyorum silmek dışında yapabileceğim birşey var mı ???? 

17, Şubat, 2016 iPhone kategorisinde Esraaa (3 puan) tarafından soruldu
17, Şubat, 2016 Esraaa tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy

Bu bir sorun değildir. Cihazınızda Ayarlar>>Fotoğraf/Kamera menüsündeki iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliği açtığınızda cihazdaki diski dolduran fotoların bir kısmı iCloud sunucularına aktarılır. Cihazda sadece önizlemesi gösterilir. Fotolarınızın asıllarının iCloud sunucularından görünmesi nedeniyle bu fotoları her defasında görüntülemek istediğinizde internet üzerinden cihaza indirilmesi gerekmektedir. Eğer Fotoğraflar uygulamasının hücresel veri erişimi kapalı olduğunda ya da kablosuz ağa bağlı olmadığınızda ya da cihazda tamamen hücresel veri kapalı olduğunda bu fotoların yanında ünlem işareti çıkar. Bunun nedeni fotoların indirilmesi için cihazın internete bağlı olmamasıdır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde iCloud Fotoğraf Arşivi kısmının altında bulunan İndir ve Özgünleri Yönet seçeneğini seçmeniz, cihazda fotoların indirilebilmesi için yeterli alanın açılması, cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarja takılı olması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda fotoların yüklenmesi için cihazın bu şekilde kalmaya devam etmesi gerekiyor. Bu işlemin süresi fotoların boyutuna göre 1 saat ile 2 gün arasında sürebilir. Bütün fotoğraflar indirildikten sonra iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğini kapatırsanız bir daha benzer bir durum olmayacaktır. Öbür türlü fotoları her görüntülemeye çalıştığınızda fotoları netten indirdiği için hücresel veri paketiniz çabucak bitebilir. 

17, Şubat, 2016 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
arkadaşlar merhaba benim resimlerim telefonda açılıyo sıkıntı yok ama icloud dan açıyorum bilgisayara atmak için resimlerin üztünde ünlem işarti var kocaman hiçbirşey yapmama izin vermiyuor.lütfen yardım edin ne yapmam lazım. fazladan icloud alanı da satın aldım ama yinede düzelmedi
Cihazınızda yeterli disk alanı açın. Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde bulunan İndir ve Özgünleri Tut seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. Daha sonra cihazınızı kablosuz ağa bağlayıp şarja takın. Fotoların boyutuna göre bu işlem birkaç saat ile bir hafta arasında bir sürede fotoların asılları cihazınıza indirilir. Disk alanınız yoksa bu işlem yarıda kalır.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
2, Temmuz, 2015 iPhone kategorisinde parvin_nb (9 puan) tarafından soruldu
...