settingsAccountsettings
Menusettings

SAPTANMIŞ ZİL SESİ SORUNU.

0 oy
Iphone 4s ios 7.1.1 sürümünü kullanıyorum. Paketten çıkardığım ilk sürümü yani. Geçen gün bazı uygulamların internet erişimini tek tek kapatma bölümünde uygulamaların internete erişimini kapattıktan sonra tekrar internet açma/kapama yerine geldiğimde kapattığım uygulamaların internetinin tekrar açıldığını ve hiçbir şekilde yaptığım ayarın kayıt edilmediğini gördüm. Bunun üzerine telefona komple fabrika ayarlarına döndürdüm. Daha sonra bu sorunum düzeldi. Şimdi ise mesela Zil Sesi ayarlardından SMS tonunu Üç Ton yapıyorum. Bu demek oluyor ki benim SAPTANMIŞ tonum Üç Ton. Fakat mesela rehberden herhangi bir kullanıcının sms tonuna baktığımda saptanmış yerinde Marimba zil sesi tonu yazıyor. Bunun nedenini bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 

Sorunum buna benziyor fakat her denileni yaptım hala çözüm olmadı: http://www.macworld.com/article/2011733/bugs-and-fixes-default-ringtone-bug-and-the-force-close-apps-debate.html
7, Şubat, 2016 iPhone kategorisinde kresmachine (8 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Sanırım iOS 7.1.1'in miladı dolduğu için böyle bir sorun yaşıyorsunuz... Cihazı son iOS sürümüne güncelleyin, büyük ihtimal düzelecektir...
7, Şubat, 2016 onderak (8,362 puan) tarafından cevaplandı
0 oy

Kullandığınız sürüm, iOS 7'deki ara sürümlerden birisi olduğu için majör sürüm yayınlandıktan sonra Apple hatalarını birer birer tespit edip bunları çıkardığı minör yazılım güncellemeleriyle düzeltmeye çalışıyor. Tüm sorunların çözümü bazen mevcut sürümün en son güncellemesiyle mümkün olabiliyor. Ara sürümlerde bu tarz sorunlar devam ettiği için her daim sorunların çözülmesi adına yazılımınızın güncel olması gerekiyor. Aksi durumda sorunu çözülememiş problemlerle devam etmek durumunda kalırsınız. Zaten fabrika ayarlarına dönme işleminin tüm problemleri çözmesi gerekiyordu. Eğer çözülmediyse yazılımda hata var anlamına geliyor. Kısacası bulunduğunuz sürümde bu sorunun bir çözümü olmadığı anlamına geliyor.

8, Şubat, 2016 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,911 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
16, Ekim, 2014 App Store kategorisinde krtshalil (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
24, Mart, 2014 iPhone kategorisinde Kriminal (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap
5, Mart, 2014 iPhone kategorisinde ahmet_89 (680 puan) tarafından soruldu
...