settingsAccountsettings
Menusettings

fotolarım bulanık ve açılmıyor ne yapmalıyım acil yardım:(

0 oy

merhaba telefonum iphone 5c ve telefonumdaki eski fotolarım bulanık gözüküyor, açılmıyor ve sağ alt köşede bir ünlem işareti duruyor. arkadaşlarıma sorduğumda yani benim gibi iphone kullananlara aynı sorunun onlarda da olduğunu söylediler bu neyden kaynaklanıyor lütfen yardımcrying

23, Ocak, 2016 iPhone kategorisinde anonim2942 (7 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap
Bu bir sorun değildir. Cihazınızda Ayarlar>>Fotoğraf/Kamera menüsündeki iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliği açtığınızda cihazdaki diski dolduran fotoların bir kısmı iCloud sunucularına aktarılır. Cihazda sadece önizlemesi gösterilir. Fotolarınızın asıllarının iCloud sunucularından görünmesi nedeniyle bu fotoları her defasında görüntülemek istediğinizde internet üzerinden cihaza indirilmesi gerekmektedir. Eğer Fotoğraflar uygulamasının hücresel veri erişimi kapalı olduğunda ya da kablosuz ağa bağlı olmadığınızda ya da cihazda tamamen hücresel veri kapalı olduğunda bu fotoların yanında ünlem işareti çıkar. Bunun nedeni fotoların indirilmesi için cihazın internete bağlı olmamasıdır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde iCloud Fotoğraf Arşivi kısmının altında bulunan İndir ve Özgünleri Yönet seçeneğini seçmeniz, cihazda fotoların indirilebilmesi için yeterli alanın açılması, cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarja takılı olması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda fotoların yüklenmesi için cihazın bu şekilde kalmaya devam etmesi gerekiyor. Bu işlemin süresi fotoların boyutuna göre 1 saat ile 2 gün arasında sürebilir. Bütün fotoğraflar indirildikten sonra iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğini kapatırsanız bir daha benzer bir durum olmayacaktır. Öbür türlü fotoları her görüntülemeye çalıştığınızda fotoları netten indirdiği için hücresel veri paketiniz çabucak bitebilir.
24, Ocak, 2016 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
25, Ocak, 2016 anonim2942 tarafından seçilmiş
çok çok teşekkürler dediğiniz şeyleri harfi harfine uyguladım fakat şimdi de 158 öğe karşıya yüklenecek diyor internete bağlıyım, telefonum bilgisayara bağlı ve telefonumda 8,5 GB boş alan var biraz bekledim fakat hala 1 tane bile yüklemedi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olabilir misiniz
Cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarjda olması gerekiyor. Bu işlem hemen bitmez. İnternetin hızına göre upload süresi 1 saat ile 2 gün arasında değişiklik gösterebilir. Gece yatarken şarja takın ve kablosuz ağa bağlayın. Ayarlar kısmından yüklemeyi başlatın. Sabaha kadar birkaç gün içinde yüklenecektir.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...