settingsAccountsettings
Menusettings

iPad 2 3G+WiFi cihazım iOS 9'a yükseltmeye çalışırken kilitlendi. Firmware hatası veriyor.

0 oy
Merhaba,

iPad 2 3G WiFi cihazımı iOS 9'a yükseltmeye çalıştım (iOS8'in son sürümü yüklüydü). Önce her zaman yaptığım gibi güncellemeyi WiFi üzerinden indirip iTunes'a bağlamadan yüklemeyi denedim. İndirmeyi müteakiben bir kaç kere yükleme esnasında hata verdi ve güncellemedi. Bunun üzerine iPad'i iTunes üzerinden güncellemeye karar verdim. Kullandığım bilgisayarla daha önce güncelleme yapmıştım sorunsuz olarak. Fakat bu sefer güncelleme dosyasının kurulumu esnasında son adımda hata verdi hep. Firmware yükleme aşamasında veriyor hatayı. iPad'im kurtarma modunda kaldı. Başka bilgisayarlarda denedik yine olmadı. Hep aynı yerde hata veriyor. Bu arada virüs tarama, güvenlik duvarı vs. herşeyi devre dışı bıraktık, google DNS tanımlıydı, yani tanılamada öngörülen herşeyi kontrol ettim.

Acaba donanımsal bir sorun olabilir mi? Çünkü daha önce ipad'i bir özel serviste tamir ettirmiştim. Wifi'da sıkıntısı vardı, wifi ünitesini değiştirdiler, ios 9'a yükseltmeye çalışmadan önce sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Acaba bu firmware hatası bununla ilgili olabilir mi?

Bu arada ipad'i tamiratı yapan özel servise götürdüm, sorunu onlar da çözemedi. Dört yıl önce tabiri caizse 'deli para' vererek aldığım cihazı çöpe atma ihtimali canımı sıkıyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler
21, Ekim, 2015 iPad kategorisinde hilmibasdag (3 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Aşağıdaki işlemi orijinal olduğundan emin olduğunuz başka bir şarj kablosuyla başka bir bilgisayarda deneyin. Eğer sorun çözülmezse kuvvetle muhtemel cihazınızda donanımsal sorun var demektir. Bu durumda servise gitmekten başka yolunuz kalmamış demektir.

http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-ve-ipad-itunes-recovery-kurtarma-dfu-modu-restore-geri-yukleme.html
22, Ekim, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
30, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde lydian (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
8, Temmuz, 2016 iPhone kategorisinde Cylia (3 puan) tarafından soruldu
...