settingsAccountsettings
Menusettings

imac uyumlu nokta vuruşlu yazıcı varmı? yok ise elimdekini nasıl kullanırım ?

0 oy

iş yerine imac aldım. hazırda olan hp yazıcıyı otomatik tanıdı ve sorunsuz çıktı alabildim. lakin fatura için kullandığım OKİ 1120 yazıcıyı tanımadı. sitesinde araştırdım bulamadım. daha sonra OKİ müşteri hizmetlerini aradım hiçbir OKİ marka nokta vuruşlu yazıcının MAC uyumu olmadığını söyledi. farklı bir yöntem denedim , MAC pc de .exe dosyası açan bir program ile yazıcının WİN7 driverini yükledim. yazıcıyı tanıdı. lakin çıktı almak istediğimde benim yolladığım faturayı değil uzun uzun karışık karışık yazılar yazmaya başladı (yazıcınınkurulum yazıları değil). baya bir araştırdım bunu yazılımı tanımadığından olduğunu öğrendim. evet yazıcıyı bir şekilde görüyordum lakin yazılım uyumsuzluğundan çıktıyı doğu alamıyorum.
sizlerden istediğim yardım (pc ye win yüklemek dışında) herhangi bir öneriniz var mı? paralells ve bootcamp önerilerini de eledim. tıpkı hp gibi direk tanısın kullanayım istiyorum. geriye iki seçenek kaldı. birisi yeni bir nokta vuruşlu yazıcı almak. lakin bir çok yere konu açmama rağmen bir çok markayı araştırmama rağmen MAC uyumlu nokta vuruşlu yazıcı bulamadım. bilen duyan kullanan herhangi bir marka model söylemesi yeterli hemen alıp kullanmalıyım acil ihtiyacım var. diğer seçenek  print server kurmak. TP-LİNK TL-PS110U veya benzeri, hem yazıcıyı hemde MAC pc lere uyumlu olan bir ürün alıp modeme bağlamak ve kablosuz olarak çıktı almak. bunu deneme şansım olmadığından olup olmayacağı konusunda bir fikrim yok. ürünün yazıcıyı tanıyacağı kesin. ürünün MAC pc yi tanıyacağı da kesin. lakin MAC pc de yine çıktı gönderdiğimde istediğim şeyimi yoksa yine karışık kuruşuk şeyler mi yazacağından emin değilim. bu konuda da bilen duya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. yazı biraz uzun oldu lakin detaylı yazmak istedim akılda soru işaretleri kalmasın diye kesin çözüme ulaşalım. şimdiden çok teşekkürler.

4, Ekim, 2015 Mac kategorisinde hemseri38 (3 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
İlk sorunuzla alakalı olarak mac için uyumlu sürücüleri yoksa yazıcıyı tanıttırma ya da yazdırmada sorun yaşarsınız.

İkinci sorunuzla alakalı olarak da Apple'ın bizzat tavsiye ve cihazlarıyla kullanımına onay verdiği yazıcıların listesi aşağıdaki linkte mevcuttur. Buradaki cihazlara gözatabilirsiniz.

http://www.apple.com/tr/shop/accessories/all-accessories/printers-scanners#!&f=printer&fh=459e%2B462a
6, Ekim, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
cevap için teşekkürler.
linkte birkaç tane yazıcı var ve hepside hp. sadece o kadar desteklemiyordur. misal kendi içince bulunan driverlerde epson  oki gibi markalarda var lakin o listede yok.
asıl konu bu pc lerden kullanıp fatura yazdırmaya çalışan tek kişi benmiyim. bu konuda hiç bir bilgi konu blog makale vs.yok

server konusunda bir bilginiz varmı acaba? orda bahsettiğim ürünü alıp yazıcıyı wifi olarak paylaşsam?
Benim yaptığım araştırmada sizinle aynı sorunu yaşayan bazı muhasebeciler olduğunu gördüm. Ama maalesef mac uyumlu noktalı yazıcı bulamadım.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
28, Haziran, 2012 Mac kategorisinde xxxwampire (120 puan) tarafından soruldu
...