settingsAccountsettings
Menusettings

iPhone 6 Değişim

0 oy

Merhaba arkadaşlar, ben genius bar dan randevu alıp cihazımı değişime götürmeyi planlıyorum. Cihazımın şuana kadar olmuş sorunları şunlardır : 

-GSM operatörü algılamadı (Dışarıda telefoncuya gidip sim kartı çıkarıp taktığımda sorun düzeldi.)

-Telefon kendi kendini resetledi.

-Telefonun dokunmatiği dokunmamı algılamadı (Telefona soft reset atarak bunu düzelttim.)

Bu sorunlardan sonra telefonu değiştirmek için randevu almayı planlıyorum. Ancak şöyle bir sorum olacak. Cihazım gold renginde. Eğer ben silver renginde cihaz istersem değişimi silver renginde yaparlar mı ?

20, Eylül, 2015 iPhone kategorisinde halilcalypto (3 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Hemen değişim olacağını düşünmüyorum..

Şansını denemelisin :)
20, Eylül, 2015 oBeLix (667 puan) tarafından cevaplandı
değişimin kesin olacağını düşünüyorum, ancak değişimi gold değil de silver dan yana yapmayı düşünüyorum.
Değişim sadece bire bir aynı modelde oluyor. Ayrıca anlattıklarınızdan cihazda donanımsal bir sorun gözükmüyor, en fazla cihazınızı sıfırlarlar gibime geliyor.
"ÖRNEK CİHAZ DEĞİŞİM SEBEBİ : Evet Candostlar;

Bugün itibariyle gitmiş olduğum Apple Store deneyimimi ve tavsiyelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.


Tavsiye;
Randevunuza tam saatinde gidin ve Geniusların şefi olan kişileri (2 kişiler) bulup
randevunuza geldiğinizi hatırlatın..

Saat 14.30'da ki randevuma saat 14.20'de gidip bende böyle yaptım.. Kısa bir
beklemenin (10 dk.) ardından benimle ilgilenecek olan Genius geldi ve kibarca
kendini tanıtıp, cihazla ilgili sorunu öğrenmek istedi.

Tavsiye;
Net olun, cihazın sorunu birden fazla olabilir sorun değil, hepsini belirtin,
Aksesuarlar dahil (Şarz cihazı + kulaklık) herşeyi belirtin..

Bende bu şekilde yaptm ve konuşmaya "Deli gibi ısınan bir şarz cihazım, sesinden memnun olmadığım bir kulaklığım ve arada nadiren de olsa kendini yeniden başlatan bir cihazım var" diyerek giriş yaptım  

Kısa bir gülüşmenin sonrasında Genius "Teşekkür ederim gayet net özetlediniz, hepsini hallederiz" dedi.

Ardından izin isteyip cihazımı aldı ve ilk baktığı yer sim kart oldu.
Sim kartımın kesilmemiş orjinal nano sim kart olduğunu belirtip, böyle olmaması halinde sorun olabileceğini belirtti..

Tavsiye;
Sim kartınız kesinlikle orjinal nano sim kart olmalı, telefon bayilerinde aletle veya makasla kesilmiş olanlardan olmamalı..

Sim kart kontrolünü bitiren Genius cihazın sürüm geçişlerini yedekli yapıp yapmadığımı sordu.

Tavsiye;
Genius'ların ellerinde iPad var ve bu iPad ile iPhone kayıtlarına erişimleri oldukça fazla, öyle ki, dün gece yarısı Jailbreak'i kaldırmak için attığım restoreyi saati saatine söyledi   Hal böyle olunca, Sürüm yükseltme ve düşürme işlemleriniz, günü gününe, saati saatine görülüyor. Jailbreak işlemleri ise kesinlikle görülmüyor, anlaşılmıyor..

Bende her sürüm yükseltme ve düşürme işlemlerimi yedeksiz olarak ve YENİ BİR İPHONE OLARAK AYARLA seçeneği ile yaptığımı söyledim.. Sizde asla yedekli işlem yaptım demeyin..

Bu beyanım üzerine Genius, başka bir problemin olup olmadığını sordu. "Başka birşey yok, bütün tuşlarım tam basıyor ve çalışıyor" dedim ve yine izin isteyerek cihazmı aldı ve yanımdan ayrldı,5 dakikalık bir bekleyişin ardından yeniden yanıma geldi ve "Ercüment bey cihazınız sağlam görünüyor fakat arzu ederseniz değişim yapalım" dedi ve onayımı istedi.. "Tamam" diyerek onay verdim ve zaten yanında getirdiği yeni cihaza sim kartımı takıp kurulumu yaptık birlikte.

Kurulum bitikten sonra da, sesinden memnun olmadığımı beirttiğim kulaklık ve ısınan şarz cihazımı da kutularından çıkartarak kontrol etmemi istedi ve gerekli evrakları imzalattıktan sonra gayet şık bir çantaya koyup, başka bir isteğimin olup olmadığını sordu  

Teşekkür edip ayrıldığımda saatim 15.00'ı gösteriyordu  Sadece yarım saatte, cihazım + şarz adaptörüm ve kulalığım yenileriyle değişmiş halde Apple Store'dan ayrıldım    


Not: Cihazım ilk olarak Avea'dan alındı, Türkiye garantisi devam ediyor fakat Uluslararası 1 yıllık Apple Garantisi bimiş durumdaydı, bu şekilde bile, tüm aksesuarlarım dahil cihaz değişimi yapıldı bilginiz olsun.. Bu olay biraz da şans işi ve o an sizinle ilgilenen Genius'un yapısıyla, kişiliğiyle igili. Yanıbaşımda benimle aynı saatte randevusu olan ve ön arka kamerası çalışmayan kişiye sadece 7.1.2 sürüm basıp yolladılar..

NOT: Değişen cihaz 7.1.1 sürümle geldi

-ALINTIDIR."

Bu sebepten değişim yapıldıysa benim sebebim de gayet makul görünüyor.
Şansınızı deneyiniz :)
0 oy

Hocam bana sorarsanız servisten önce bu durumlar cihazınızdaki yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki yazıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın. Her işlemden sonra sorunun düzelip düzelmediğini denetleyin. Eğer hala sorun devam ediyorsa o zaman cihazınızı bir servise göstermenizi tavsiye ederim. Eğer değişim sağlanacak olursa da garanti şartnameleri gereğince cihazınızın birebir emsali verilir. Başka bir renk almanıza müsaade edileceğini zannetmiyorum.

21, Eylül, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,911 soru

32,023 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
11, Şubat, 2016 iPhone kategorisinde lacertus (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
7, Aralık, 2014 iPhone kategorisinde whiteapple (172 puan) tarafından soruldu
...