settingsAccountsettings
Menusettings

İsmimin yer almayacağı bir iOS developer üyeliği açmak istiyorum

0 oy
İsmimin yer almayacağı bir iOS developer üyeliği açmak istiyorum. Bu mümkün mü?

iOS developer üyeliği açmak istiyorum ama ismim yerine web sitesi olan sanal bir şirketin adını kullanmak istiyorum. D-U-N-S numarası almak için bu sanal şirketi kullanabilir miyim? Yoksa Apple yasal şirket belgelerini talep ediyor mu?
29, Ağustos, 2015 Genel kategorisinde coolman (3 puan) tarafından soruldu
29, Ağustos, 2015 coolman tarafından düzenlendi

2 Cevaplar

0 oy
İsminizin yer almasını istemiyorsanız şirket olarak başvurmanız gerekiyor. Şirket olarak başvurunca da Apple her türlü belgeyi isteyebiliyor.
29, Ağustos, 2015 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Önelikle hızlı cevap için teşekkürler.

Şirket olarak başvurmayı deneyip, istedikleri belgeleri veremezsem, başvuruyu geri çekip 99 dolarlık ücreti geri alma imkanı var mı?
Açıkçası hiç bilmiyorum çünkü hiç tecrübe etmedim, böyle bir durum yaşayan da var mıdır bilemiyorum.
Cevaplar için teşekkür ederim. Keşke Google Play'deki gibi kolay olsaydı AppStore'da developer olarak kayıt olmak.
Öyle olsaydı App Store'da da bir çok dolandırıcı olurdu. Çünkü şirket görüntüsü altında dolandırıcılık yapmak daha kolay. Uygulama şahıs olunca kullanıcı 2 defa düşünüyor ama şirket olunca güven duyuyor. Apple de bu yüzden şirketleri didik didik ediyor şüphe ettiği an.
Apple'ın stratejisini tartışmak için doğru yer değil ama belki verified ve non-verified company şeklinde ayrım yapabilir, her ikisi için ayrı icon'lar koyabilirdi. İnsanlar da sadece verified olanlara güvenirdi. Non-verified company'lere uygulama satışına ve uygulama içi satış yapmalarına izin vermeyebilir, sadece free uygulama koyabilirsin App Store'a diyebilirdi. Ama bunu yapmamayı tercih etmiş. Yapacak birşey yok.
0 oy
Ya da Sitenin Editörü ve Developer Hesabı almak için başka bir üçüncü şahsın ismini kullanabillirsiniz. Başvurunun herhangi bir aşamasında eğer başvurunuz onaylanmaz ya da vazgeçerseniz geri iade almanız mümkün olacaktır. Apple, bu konuda müşteri memnuniyetine önem veren bir şirket olduğu için sizi zor durumda bırakmayacaktır.
29, Ağustos, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkürler.

Biraz önce sanal şirket için D-U-N-S numarası almak için başvurdum. Muhtemelen red cevabı gelecektir. Eğer belge istemezlerse ve olumlu sonuçlanırsa developer başvurusunu bu DUNS ile yaparım. Ödemeyi yaptıktan sonra apple belge isterse de para iadesi talep ederim artık. Yapacak başka birşey yok gibi. Şansımı deniyeyim diyorum.
Önemli Değil. Ne demek...
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

–1 oy
1 cevap
12, Haziran, 2013 iPhone kategorisinde kullanıcıadmin (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
18, Ağustos, 2012 Genel kategorisinde mozkaradas (460 puan) tarafından soruldu
...