settingsAccountsettings
Menusettings

Whatsapp dosyaları birleştirme (dosya var işlem yok)

0 oy
Merhaba iPhone 6 plus kullanıyorum. Telefonu mart ayında aldım. 2012 şubat ayından 2015 martına kadar iphone 4s kullandım. Ancak icloud'a whatsapp yedeklemesi yapmamıştım. Whatsappı 2 telefonda da aynı hat üzerinden kullandım.

Önce hattım iPhone 6'ya takılıyken ordaki verileri cloud'a yedekledim, sonra hattı iphone 4s'e takarak yedekledim. Ancak öğrendimki 2 teldeki mesajları icloud vasıtasıyla birleştiremiyomuşsun. En son hangi teldeki whatsappı yedeklersen o kalıyor. Daha çok veri olan iphone4s'i yedekledim. İphone 6 plus'ı da itunes vasıtasıyla bilgisayara yedekledim.

Şuan 4S'de ki whatsapp verilerim iphone 6 plus'ta şuan. İphone 6 plustaki verilerde bilgisayarda. Whatsapp Pocket program vasıtasıyla açabiliyorum. Bütün ses kayıtları, fotoğralar yazışmalar duruyor. Ancak bunları telefona atamıyorum.

İstediğim şey bunları da telefona atıp birleştirmek.

ÖZET: iPhone 6 Plus'ımdaki whatsapp verileri bilgisayarda, 4S'imdeki veriler iPhone 6 Plus'ta. İstediğim şey hepsini iPhone 6 Plus'ta birleştirmek.

NOT: Macbook kullanıyorum.
16, Ağustos, 2015 iPhone kategorisinde iphonesss (3 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Whatsapp'ın sunduğu resmi bir çözüm yok, ancak aşağıdaki gibi çok teknik çözümler var ama yapmak kolay değil:

https://m4mmeek.wordpress.com/2015/02/17/merge-two-whatsapp-database-into-one/
16, Ağustos, 2015 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Mustafa bey DonanımHaber'den bir arkadaş Whatsapp Pocket yardımıyla birleştirme yaptığını ve telefona yüklediğini söyledi. Böyle bir şey mümkün müdür? Yapması kolay olmayan teknik çözümlerde bile ihtimal varsa deneyeceğim ama daha kolay bir yöntem varsa tercihim o noktada olur.
Bahsettiğiniz arkadaş bahsettiği programın linkini, web sitesini ya da nasıl kullanıldığını anlatan bir linki yollamadı mı? Ya da nasıl yaptığını detaylı anlatmadı mı?
"Yardımcı program aracılığıyla tek bir programda toplayıp telefona senkronize edebilirsiniz. Whatsapp Pocket bunu pcnize kurun telefonlari teker teker baglayip whatsapp yedeklerini pc ye kaydedin program uzerinde bunlari birlestirin ve daha sonra kullanacaginiz telefona bunu aktarip yedek alin boylelikle iki telefondaki whatsapp gecmisi tek telefonda toplanmis olacak" Copy paste yaptım aynen yazdığını.

Programı daha önce kullanmış o yüzden tam hatırlamıyorum şuan içeriği diyor. Bir de ben macbook kullanıyorum. Program full versiyonu için 25 dolar istiyor ancak istediğim fonksiyonların tam çalışıp çalışmayacağını bilmediğim için kararsızım. Benim eksik ingilizcemle de zor oluyor. Sizin verdiğiniz linki de amerikada ki arkadaşıma attım çeviri yapmasını bekliyorum şuan.

Diğer yazdığı bir şey ise "söyle birsey yapin yeni icloud hesabi acin sonra ip6da icloud drive kapali iken yedek alin yani etkinlesmemis olsun whatsappdan, actiginiz icloud hesabi ile ip4dede aynin islemi yapin ardindan whatsapp yedek boyutunu kontrol edin iki telefonun yedek toplamlarini tutuyormu diye eger tutuyorsa iki telefon yazismalari tek bir yerde toplanmis demektir" bunu da aynen copy paste yaptım.

Ancak bu son yazdığını anlamlandıramadığım için denemedim. Ancak sizin gibi bir Apple üstadı yol gösterirse en doğru çözüm neyse onu yapacağım.
0 oy
WhatsApp içeriğini gösteren uygulamalar bildiğim kadarıyla mevcut yedeğe başka bir yazışma geçmişini kopyalayamıyor. Bu nedenle WhatsApp Pocket uygulamasıyla bunu yapabileceğinizi zannetmiyorum. Programcı bilgisiyle farklı yöntemler kullanarak yapmak mümkün olabilir ama bunu ne benim tarif edebileceğim ne de sizin uygulayacabileceğiniz kadar kolay olacağını zannetmiyorum.
17, Ağustos, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
24, Kasım, 2016 iPhone kategorisinde gokserphone (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24, Haziran, 2016 iPhone kategorisinde mehmet.ozsan (3 puan) tarafından soruldu
...