settingsAccountsettings
Menusettings

İPhone kullanıyorum.Mac işletim sistemide aynı mı?

0 oy
Malum İPhone da işletim sistemi kapalı sistem olduğu için dışardan müdahale edemiyorsun.Jailbreak yapman lazım. 

Mac işletim sistemi de böyle mi?Yani internetten müzik filan indiremiyormuyuz?Yada flaş bellekle dosya aktarımı filan yapılmıyor mu?
Kısaca Windows da yapılan her şey yapılabiliyor mu yoksa yapılmıyor mu?

Hiç bir şey yapamıyorsak İPhone gibi o zaman bilgisayarın bir anlamı kalmaz bence. 

Konuyu laf olsun diye açmadım gerçekten hiç bir bilgim yok Mac hakkında.Sadece tek bildiğim bilgisayara virüs bulaşmadığı. Bu da nasıl oluyor onuda bilmiyorum.Virüs bulaşmıyor deniliyor.

Ayrıca Windows da bulunan Paint-Word gibi ofis uygulamaları Mac da da var mı?Yoksa Mac ın kendine özgü bu tarz yazılımları içinde var mı?

Mac ın dezavantajları ve avantajları nedir mesela Windows a göre?Ona göre belki satın alırım bilemiyorum karar vermedim henüz.

Bugün Teknosaya gideyim bakayım dedim maalesef Mac yokmuş orada.

 

 
7, Ağustos, 2015 Mac kategorisinde Pentagram (49 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy

Mac, iOS gibi kapalı bir sistem değil. İstediğinizi yükleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla virüs de bulaşabilir. Fakat Mac'e virüs bulaşma olasılığı Windows'a göre daha düşük.

Ayrıca Windows'taki popüler uygulamaların çoğu Windows'ta da var. Örneğin Microsoft Office'in (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) Mac versiyonu bile var. Olmayanların da muadilleri var Mac'te.

Mac hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki siteye gözatın derim:

http://www.sihirlielma.com/yeni-baslayanlar-icin-mac/

7, Ağustos, 2015 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
1) Mac'lerde eğer güvenlik duvarı özelliğinin hassasiyetini arttırırsanız sadece Mac Appstore üzerinden uygulama kullanımına izin veriyor. Eğer hassasiyeti düşürürseniz istenilen uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz. Windows'lu bilgisayarlardan bu konuda pek bir farkı yok.

2) İnternetten herşey indirebiliyorsunuz ve usb ile aktarım yapmanız mümkün.

3) Mac'lere virüs bulaşmıyor demek yanıltıcı olabilir ama dosya yapısının ve güvenlik seviyesinin farklı şekilde tasarlanmış olması nedeniyle virüs girmesi çok zor. 5.5 senedir mac kullanıyorum ve hiç antivirüs kullanmadım.

4) Microsoft'un Mac'lere özel Office programı mevcut ama crackli bulmanız biraz zor. Bu nedenle paranızla almanız gerekebillir. Diğer yandan Apple'ın yeni mac kullanıcılarına özel olarak Office emsali programı olan iWork paketini ücretsiz olarak sunuluyor. Bu nedenle Microsoft Office'e ihtiyaç duymayabilirsiniz.

5)Eğer Windows'a özel profesyonel uygulamalar kullanıyorsanız bunların Mac'lere uyumlu olan sürümünü bulamamanız dışında hiçbir dezavantajı yoktur. Günlük kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bütün uygulamaların Mac'lere uyumlu sürümleri var. Hatta daha kullanışlı uygulamalara sahip olduğunu ifade etmeliyim.

Son olarak benim ve çevremdeki bütün mac kullanıcılarının söylediği ortak söz şuydu. Mac'ten sonra Windows'lu bilgisayar kullanmak istemiyorum. Ben de buna bizzat ve şahsen katılıyorum. Windows'lu bilgisayarda 2 saatte yapabildiğim işlem toplamını yarım saatte yapabiliyorum. Mac kullanımına alışmak ve kullanımını öğrenmek için aşağıdaki sitedeki yazıları muhakkak okumanızı tavsiye ederim.

www.sihirlielma.com
9, Ağustos, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
15, Haziran, 2014 Mac kategorisinde Faik (120 puan) tarafından soruldu
...