settingsAccountsettings
Menusettings

iTunes Store ve App Store'daki tahsilat için beklemedeki satın almaların tahsilatının hemen yapılması sağlanabilir mi?

0 oy

Bildiğiniz üzere iTunes Store veya App Store üzerinden bir alışveriş yaptığımızda, ücret hemen kredi kartımızdan tahsil edilmiyor, iki-üç gün bekletilip topluca kredi kartımızdan tahsil  olunuyor.

Bundan iki gün önce çok önceleri aldığım kredi kartlı Apple kimliğim ile iTunes Store üzerinden 8,99 TL değerinde bir albüm satın almıştım. Ancak internet şubesinden kredi kartı hareketlerimi incelediğimde henüz kredi kartımdan bir tahsilat gerçekleştirilmediğini görüyorum. Kredi kartı bilgilerim kesinlikle doğru yazılmıştır, MasterCard olan kredi kartımın yeterince limiti mevcuttur, internet ve yurtdışı alışverişlerine de açıktır.

Şu an App Store ile iTunes Store üzerinden ücretsiz uygulamaları indirebiliyorum, güncellemeleri alabiliyorum. Zaten iTunes üzerinde herhangi bir borç gözükmüyor.

Şimdi sorumu ifade edeyim: Ben kredi kartımı bugün iptal ettirmek istiyorum. Zaten bir sorunum yok, muhtemelen bir veya iki gün içerisinde tahsilat gerçekleştirilecektir ancak tahsilat henüz gerçekleştirilmediği için kartımı iptal ettirirsem Apple'a borçlu durumda kalacağım. Bu yüzden bir şekilde Apple'ın tahsil edilmemiş, beklemedeki tüm satın almaların ücretlerini bir şekilde hemen tahsil etmesini sağlamak mümkün müdür?

Amacım hemen tahsilatı gerçekleştirmek ve ardından kartımı iptal etmek.

Bazı sitelerde, hesap ayarlarındaki ödeme bilgileri menüsünden, ödeme yöntemi olarak "Hiçbiri" seçeneğini seçip "Tamam" diyince Apple'ın beklemedeki tüm satın almaların ücretlerini hemen tahsil ettiğine dair bir bilgiye ulaştım. Ancak siteye çok güvenemediğimden sizlere de sormak istedim.

Saygılarımla,

kullanici250

27, Haziran, 2015 App Store kategorisinde kullanici250 (3 puan) tarafından soruldu
27, Haziran, 2015 kullanici250 tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
Bahsettiğiniz duyumu ilk kez duyuyorum. Açıkçası bizzat denemediğim için böyle birşey doğru mu bilemiyorum. Normal şartlarda ileri aldırmak için bir yöntem yok ama aşağıdaki işlemle talebinizi apple destek görevlilerine iletin ama buna cevap verilene kadar zaten çekim yapılmış olacaktır. Yalnız dikkat etmeniz gereken başka bir durum var. Satın alımlarda işlemin teyit edilmesi adına 0.89 TL gibi bir ücret kesilebiliyor. Eğer provizyonlarda böyle bir meblağ görürseniz hesabınız kesilene kadar beklemenizi tavsiye ederim. Eğer böyle bir kesim olmamışsa bu ihtimali gözardı edebilirsiniz.

http://www.iphoneturkey.com/2014/04/apple-support-destek-servis-garanti-telefon.html
27, Haziran, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
9, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde pachawewi (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
22, Şubat, 2012 iPhone kategorisinde ozgurktekin (130 puan) tarafından soruldu
...