settingsAccountsettings
Menusettings

Macbook'un çok ısındığı nasıl anlaşılır?

0 oy
Kullandığım Macbook Pro 2 saatir açık ve alt kısmı ve klavyenin üst kısımları ısınmaya başladı. Bu normal mi, yoksa herhangi bir sorun var mıdır?
17, Mayıs, 2015 Mac kategorisinde tturkanomer (358 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
Eğer çalışan uygulama sayısı fazla ve işlemciyi yoracak bir işlem yapıyorsanız ısınması çok normaldir. Genelde bir cihazın ısınması onun donanımsal özelliklerini zorlayacak bir uygulama kullanılmasından kaynaklanıyor. Özellikle bu durum apple bilgisayarlarımda geçerli. Çünkü özellikle yazılım ve donanım birbirine olduğunca uygun tasarlandığı için kendi uygulamalarının kullanımında ısınma yapmaz. Bunun dışında 3. Parti bir uygulamanın tasarımı yüksek donanım kullanmayı gerektiriyorsa ısınma kaçınılmazdır. Mesela MacBook Air cihazınız var ve Final Cut gibi ağır ve sistem gereksinimi yüksek olan bir uygulama kullanırsanız cihazda ısınma olacaktır. Isınma istemiyorsanız profesyonel ve ağır işler için tasarlanmış yüksek donanımlı MacBook Pro bilgisayarlar edinmeli ve kullanmalısınız. Birazcık ısınmayı da dert etmeyin. Bu durum olağandır ve cihaza zarar vermez. El değmeyecek sıcaklığa ulaşırsa o zaman dikkat edin derim.
17, Mayıs, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Çok teşekkürler.
Önemli Değil. Ne demek...
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
23, Mayıs, 2015 Mac kategorisinde tturkanomer (358 puan) tarafından soruldu
...