settingsAccountsettings
Menusettings

Itunes Müzik(Mp3) Düzenleme Sorunu?

0 oy
Arkadaşlar;
Itunes üzerinden mp3 düzenlerken, aynı albümde birden fazla sanatçı bulunan mp3 lerde sıkıntı çıkıyor. Örnek verecek olursak; Orhan Gencebay ile Bir Ömür albümünde bir çok sanatçı var. Düzenleme kısmında sanatçı bölümüne şarkıyı seslendiren kişiyi yani sanatçıyı yazıyoruz örnek yine Tarkan. Albüm ismine de Orhan Gencebay ile Bir Ömür yazıyoruz. Aynı şekilde Duman sanatçısını da yaptık. Albümlerde iki farklı albüm varmış gibi gösteriyor. Tek albüm olarak göstermiyor. Sanatçılar bölümünde ise sanatçının diğer şarkılar arasında bulunmuyor. Albüm çeşitli sanatçıların derlemesidir kutucuğunu işaretleseniz de bu sıkıntı devam ediyor. Yani istiyoruz ki, albümlerde tek albüm olarak gözüksün ve dinlenebilsin, aynı zamanda sanatçılar bölümünde sanarçının şarkıları arasında da gözüksün. Fakat bu mümkün olmuyor. Ya iki farklı albümmüş gibi gözüküyor ya da sanatçılar da gözükmüyor tek albüm olarak gözüküyor. Bunun bir ayrıntısı var mıdır? Yani belki sanatçı bölümüne iki sanatçı yazabilsek güzel olurdu. Ayrıntı olarak düetlerde de bu geçerli. Yani bir mp3 e iki sanatçı eklenemiyor düetler için.
21, Mart, 2015 iTunes kategorisinde smhkcmn (47 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Bazı mp3'ler kendi bilgilerini değiştirmeye karşı korumalıdır. iTunes üzerinden değişiklik yapsanız da müziğin aslında değişiklik yapılmıyor düzeltilmeye karşı engelli olduğu için. Bunun için müziği başka mp3 converter uygulamasıyla tekrardan mp3 formatına çevirerek üzerindeki yazmaya karşı engeli kaldırdıktan sonra sanırsam bu değişikliği yaptığınızda istediğiniz olacaktır.
22, Mart, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
İlginiz için çok teşekkür ederim ama söylemiş olduğunuz gibi değil malesef. Siz deneyin lütfen beni daha iyi anlayacaksınız. Tekrar anlatayım. Bir şarkıyı iki sanatçı söylüyor. Düzenlemede iki sanatçı girme imkanı tanınmamış. Ya da çoklu sanatçı tek bir albümde örnek orhan Gencebay ile bir ömür. Çoklu sanatçı işaretliyorsunuz tamam albümler kısmında çıkıyor. Fakat sanatçılar bölümde gözükmüyor.
Maalesef iki farklı sanatçının söylediği şarkı tek bir albümde görünmez. Görünsün istiyorsanız sanatçı kısmına ikisinin de ismini yazmalısınız. İki şarkıcıda da albüm ve sanatçı isminin aynı olması gerekiyor. Aksi durumda farklı gösteriyor.
İki farkı sanatçının söylediği şarkı. Tek bir albümde görünüyor fakat iki sanatçı da sanatçılar bölümünde gözükmüyor. Evet böyle bir yolu yok. İnşallah güncelleme yaparlar. Çünkü mp3 pcden düzenlediğinizde virgülleme ile birden fazla sanatçı yazılabiliyor. Bunu itunesde de yapabilmemiz lazım. Bence gerekli bir konu. İlginize çok teşekkür ederim.
Haklısınız. Önemli Değil. Ne demek...
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
28, Temmuz, 2014 iTunes kategorisinde Hanım Abla (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
27, Ekim, 2013 iPhone kategorisinde onur1905 (310 puan) tarafından soruldu
...