settingsAccountsettings
Menusettings

İphone 5s cihazım T-Mobile e kayıp olarak bildirilmiş kapandı Nasıl açtırabilriim?

0 oy
Yurtdışından aldığım Amerikan versiyon İphone 5s cihazım aldıktan aylar sonra kapandı.Tr ye giriş yaptığımda sim kart taktım görmedi kayıt ettirmediğimden dolayı daha önceden giriş yaptığımda bkt tarafından tespit edilip kapandığını düşündüm az süre kalacagım için kayıt ettirmedim idareten bir telefon kullandım fakat yurtdışına çıktığımda da cihazım sim görmedi.Cihazın unlock olup olmadığından emin olmak için Apple Türkiye yetkilileriyle telefon görüşmesi yaptım ve cihazın US T-Mobile üzerine kayıtlı olduğunu ve unlock olarak göründüğünü söylediler.T-Mobile sayfasından İmei check yaptığımda cihazın kayıp olduğunu bildirdikleri ve imei yasağı tarzında bir uyarı aldım.Bu cihazı nasıl açtırabilirim veya gevey vs. şeyler işe yarar mı?
25, Şubat, 2015 iPhone kategorisinde alperdemir (3 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Eğer kayıp olarak bildirildiyse ve bu nedenden dolayı kara listeye alındıysa sim kilidini aşma da sorunu çözmeyecektir zannımca ama şansınızı denemek isterseniz varsa iki yolunuz var. Birincisi yazılımdan iyi anlayan bir telefoncuya götürmeniz gerekiyor. Cihazınız sim kilitli olduğu için telefoncu jailbreak işlemi ile bu kilidi geçici olarak aşabilmektedir ama bu işlemden sonra güncelleme yapmamalısınız. Çünkü aynı duruma geri dönersiniz. Diğer işlem de kalıcı olarak sim kilidini kaldırma işlemidir. Bu işlem için sim kilidini koyan sim şebekesine verilecek bir dilekçe ile bu kilidi kalıcı olarak kaldırabiliyorsunuz. Bu işlemden sonra rahatlıkla güncelleme yapabiliyorsunuz ama bu işlemi zannımca kayıp kaydı olduğu için yaptıramazsınız. İki işlemi de İstanbul'da iseniz Eminönü Doğubank'ta yapan yerler var. Tercih sizin.
27, Şubat, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
8.1.3 versiyon yüklü şuan fakat jailbreak yayınlanmadığı için işlem yapamıyorum
iOS 8.2 Beta Sürümlerinin Jailbreak Çözümü Yayınlandı. Muhtemelen bir dedikoduya göre önümüzdeki Pazartesi iOS 8.2’nin yayınlanacağı iddia ediliyor. Eğer Apple kesin sürümü yayınladığında açıkları kaptmazsa kesin sürüm için jailbreak çözümü Kısa Sürede Yayınlanacaktır. Beklemekten başka yolunuz yok.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...