settingsAccountsettings
Menusettings

Kredi kartımdan para çekilmiş

0 oy
İtunes.com/bill tarafından gece kredi kartımdan bir çok kez para çekilmiş. Kendi apple kimliğim başka bir kredi kartına bağlı ve bu kredi kartım hiç bir apple kimliğine bağlı değil. Böyle bir şey nasıl mümkün oluyor ne yapmam gerekir ?
14, Şubat, 2015 iTunes kategorisinde Mustafaa (3 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Eğer kartınızın sizden veya ailenizden herhangi birine Apple Kimliğine bağlı olmadığından eminseniz o zaman biri bilginiz dışında kartınızı kendi Apple Kimliğine bağlamış demektir. Hangi Apple Kimliğine bağlı olduğunu da maalesef öğrenemezsiniz.

Tek yapabileceğiniz bankanızı arayıp ilgili işlemlerin size ait olmadığını belirtip iptal/geri iade talep etmeniz. Bankanız bu durumda Apple ile iletişime geçecek Fraud olduğu bilgisi ile. Apple da parayı iade edecek ve ilgili Apple Kimliğini de Fraud nedeniyle kullanıma kapatacaktır. Bu sayede kartınızı izinsiz kullanan kişi Apple Kimliği ile hiç birşey yapamaz hale gelecek.
14, Şubat, 2015 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Teşekkür ederim bir şey daha öğrenmek istiyorum. Bu kredi kartım ile arkadaşımın telefonundan kendisine oynadığı oyundan bir şeyler almıştık yaklaşık 1 ay önce. O da iTunes.com bill olarak gözüküyordu. Kredi kartı bilgilerim hala onun telefonunda kayıtlı duruyor mudur onun yapma ihtimali var mı ?
Sorunuzun cevabını kendiniz bulmuşsunuz :) Kayıtlı kalıyor bilgiler. Arkadaşınızın değiştirmesi lazım kart bilgisini.
Yardımınız için teşekkür ederim
0 oy
Birisi sizin kredi kartınızı Apple Kimliğine tanımlamadan ve paralı bir içerik almadan hesabınıza bu şekilde ücret yansıtmaz. Muhtemelen arkadaşınız için aldığınız içeriklerin ücretidir ve hesap kesimine kadar kartınızda ekstrede görüntülenir. Bu normal bir durumdur.
14, Şubat, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Arkadaşım bir şey satın almadığını söyledi. Apple destek hattı ile görüştüm ve paramı iade ettirdim
Anlıyorum. Sorunu hallettiğinize sevindim.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
15, Ekim, 2016 App Store kategorisinde ÖMÜR (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
15, Aralık, 2015 iTunes kategorisinde petek (3 puan) tarafından soruldu
...