settingsAccountsettings
Menusettings

Türkiyedeki uluslararası garanti sorunu

0 oy
Ben amerikadan iphone 6 getirmeyi düşünüyorum fakat amerikadan alınan telefonların sadece çok az bi kızmının türkiyede garantisi oluyormuş. Gsm şebekesi olan seri olması gerekiyormus. Bana bu seri hakkında bilgi verebilirmisiniz nasıl anlarım o seri olup olmadığını
20, Ocak, 2015 iPhone kategorisinde Smhdgzl (140 puan) tarafından soruldu

4 Cevaplar

0 oy
Hiç riske girmeyin, bulmak veya denk getirmek çok zor olur öyle bir seri varsa bile.
21, Ocak, 2015 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Bu şekilde bir bilgi ne kadar doğru olabilir emin değilim ama Mustafa Beyin de dediği gibi bu riske girmenizi tavsiye etmem. Bu yıl içerisinde 4G teknolojisinin hayata geçeceği iddiaları var. Eğer Amerika'dan alırsanız 4G şebekesinin band aralaığı Avrupa kıtasından farklı olduğu için bu hizmetten yararlanamama ihtimaliniz var. Bu nedenle alacaksanız Avrupa kıtasından ya da ülkemizden alın derim.
21, Ocak, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Türkiyede Iphone telefonunuz arızalanırsa işkence çektirir gibi sorunlarla başbaşa kalıyorsunuz. Apple ın bunu çözmesi lazım. Yurtdışında ucuz olan telefonları Türkiyede pahallı satıyorlar ,bunun için yurtdışından getirmenin önünü kesmek için tamir konusunda hiçbir çözüm yapılmıyor. İphone6S im arızalandı. Tamiri için avrupaya gitmek zorunda kaldım. Yurtdışında hemen yenisini veriyorlar. Apple magazaları en saygın magaza. Müşteriye ilgi saygı sonsuz. Bizde tam tersi. Türkiye için lüks oldugu için bence iphone telefon almamak lazım. Kullanımı en kolay telefon oldugu için alıyorum.
30, Eylül, 2016 Zeyno35 (5 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
En doğrusu hiç riske girmeyin. Bulunduğunuz şehri geç Türkiye de arızalanan telefonuza çözüm bulmak çok zor. Değiştirmek için yurtdışına gitmeye katlanacaksanız orasını bilemem. Ama yurtdışına gitmek için aldığın telefonun en az 3 katı kadar fiyatını ödersin. Bana yurtdışından teyzem iPhone getirmişti. Hemde yepyeni. 1 aya kalmadan arızalandı. Çoğu tamirciye götürdüm ama hiçbirşey yapamadılar. Ama götürdüğüm bir serviste adam tamir etmek için benden 500 lira istedi. Duyar duymaz aklımı yitirdim. Telefon bile belki 500 lira etmiyordur. Ve sorunum ise sadece telefonun açılmamasıydı. Nasıl ettimde kıydıysam o 500 liraya adam bir iki şey yapıp halletti. Tamir etmişti. Şimdi ise telefonum kendi koyduğum şifreyi kabul etmiyordu. Yine aynı adama götürdüm. Yaptırdım ve yine halleti. Asıl olay 1 hafta sonra olmuştu. Telefonun ekranı kararıyor kapanıyor 1 dakika sonra kendi kendine açılıyordu. 2 gün sonra hiç açılmadı. Bende kaldırıp attım Türkiye den yeni bir iPhone aldım. Yani alma tavsiye etmiyorum.
2, Ekim, 2016 mervecsgn7 (434 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...