settingsAccountsettings
Menusettings

iCloud'daki fotoğrafları geri alma

0 oy
Merhaba bende iPhone 5 var. Benim film rulomda baya fotoğraf video falan vardı ama icloud kullandığım için videoları ya da fotoğraflara bakmak istediğimde internet üstünden indirme yapması gerekiyordu ben de bu yüzden icloud hesabımdan çıktım fakat bu sefer tüm fotoğraf ve videolarım gitti bu sorunu nasıl halledebilirim? Yani istediğim: O fotoğrafların, videoların telefonumda olması fakat icloud ile bi bağlantımın bulunmaması

icloud hesabıma tekrar giriş yaptığımda fotoğrafların 407,6 mb yer kapladığını görebiliyorum fakat telefonuma nasıl aktaracağımı bilmiyorum şimdiden teşekkürler

edit: icloud.com'a girdiğimde o 407.6 mb'lik fotoğraf ve videoları görebiliyorum onları nasıl telefona aktarabilir ve icloud ile olan bağlantımı kesebilirim
11, Ocak, 2015 iPhone kategorisinde boraa98 (140 puan) tarafından soruldu
11, Ocak, 2015 boraa98 tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
iCloud'u Aktive Edin. Cihazınızda Ayarlar>>Fotoğraf/Kamera menüsüne girin ve iCloud Fotoğraf Arşivi (Beta) başlığı altında bulunan İndir ve Özgünleri Tut seçeneğini işaretleyin. Fotolar cihazınıza indirilecektir.
12, Ocak, 2015 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
ben aynen oyle yaptim ama inmedi telime((( ne yapa bilirim?
Bu bir sorun değildir. Cihazınızda Ayarlar>>Fotoğraf/Kamera menüsündeki iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliği açtığınızda cihazdaki diski dolduran fotoların bir kısmı iCloud sunucularına aktarılır. Cihazda sadece önizlemesi gösterilir. Fotolarınızın asıllarının iCloud sunucularından görünmesi nedeniyle bu fotoları her defasında görüntülemek istediğinizde internet üzerinden cihaza indirilmesi gerekmektedir. Eğer Fotoğraflar uygulamasının hücresel veri erişimi kapalı olduğunda ya da kablosuz ağa bağlı olmadığınızda ya da cihazda tamamen hücresel veri kapalı olduğunda bu fotoların yanında ünlem işareti çıkar. Bunun nedeni fotoların indirilmesi için cihazın internete bağlı olmamasıdır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde iCloud Fotoğraf Arşivi kısmının altında bulunan İndir ve Özgünleri Yönet seçeneğini seçmeniz, cihazda fotoların indirilebilmesi için yeterli alanın açılması, cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarja takılı olması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda fotoların yüklenmesi için cihazın bu şekilde kalmaya devam etmesi gerekiyor. Bu işlemin süresi fotoların boyutuna göre 1 saat ile 2 gün arasında sürebilir. Bütün fotoğraflar indirildikten sonra iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğini kapatırsanız bir daha benzer bir durum olmayacaktır. Öbür türlü fotoları her görüntülemeye çalıştığınızda fotoları netten indirdiği için hücresel veri paketiniz çabucak bitebilir.
Merhabalar, apple destek'i aramadan önce bu yazıyı görseydim daha iyi olurmuş. Sorumun cevabı burdaymış ama işlem yaptırdıkları için patladım.
Ben eski telefondakileri yenisine aktardım ama icloud'dan önizleme ile gelen fotoları açmak istediğimde ünlem hatası ile karşılaştım. Bana önce icloud'dan çıkış yaptırtıp, tüm ayarları sıfırlattılar. Bu sefer eldeki tüm önizlemeler de gitti ve şimdi resimler de önizlemeler de gelmiyor. Foto arşiv kısmından indir ve özgünleri yönet seçeneğini tıkladım. Tüm fotoların geri yüklenme işlemi uzun sürecektir, doğru peki fotolar yüklenirken gelenleri görmemiz gerekmiyor mu? ya da yüklemeye dair süreci takip edebileceğimiz bir yer yok mu? Çünkü 30 dakikada tek foto bile gelmedi. başka nasıl çmzüm olabilir?
Çok teşekkürler
Maalesef bu yükleme işlemi çok uzun sürebiliyor. İlerlemeyi sağlıklı takip edebileceğiniz bir yer de koymamışlar. www.icloud.com adresine bilgisayarınızın internet tarayıcısından giriş yapın ve fotoğraf kısmından fotolarınız sunucuda mı diye kontrol edin. Eğer oradaysa yukarıda tarif ettiğim şekilde geceleri yatarken kablosuz ağa bağlanın ve cihazı şarja takın. İndir ve Özgünleri Yönet kısmının seçili olduğundan ve yeterli disk alanınızın olduğundan emin olup sabırla bu işlem bitinceye bu döngüyü devam ettirin. Tek yol budur. Umarım Apple Destek cihazı sıfırlatırken cihazda sunucuya yüklenmemiş fotolarınız silinmemiştir ya da yanlışlıkla sunucudaki fotoları size sildirmemiştir. Çünkü bu işlemin geri dönüşü maalesef yok.
Fotograflar ve albumler icloud.com'da duruyor, apple servisi de teyit etti. 8gb kadar bir boyutu varmis. Bu miktarin tabi ki hemen yuklenecegini beklemiyorum ama sarjda durdugu ve wifi'ya bagli kaldigi surede tek bir resim bile yuklenmedi. Mantiken zamanla fotolarin inmesi lazim degil mi? Bana o kisim cok anlamsiz geliyor. Diger tum ayarlar vs hersey dogru. Telefonda da 38gb yer var su an.
Aşağıdaki linkten Apple'ın bu konuyla alakalı sayfasına göz atabilirsiniz. Fotoları cihaza yüklemeden önce cihazdaki fotolar iCloud sunucularına aktarılır. Bu işlem bitmeden fotolar cihaza indirilmeye başlamaz.
https://support.apple.com/tr-tr/HT204055
İlerleme durumunu Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde iCloud Fotoğraf Arşivi altındaki kısımdan görüntüleyebilirsiniz.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

...