settingsAccountsettings
Menusettings

İphone kendiliğinden, bir numarayı engellenenler listesine ekleyebilir mi ?

0 oy
İphone 5 c kullanıyorum ayarlar menüsünde telefon mesajlar ve facetime uygulamalarının engellenenler listesinde +27 (Güney Afrika imiş ) ülke kodlu bir numaranın engellenmiş olduğunu görüyorum. Benim engellemediğim bu numara bu uygulamaların engellenler listesine nasıl girmiş olabilir ? Bir arkadışımı iphone 5 telefonunda da aynı engellemenin olduğunu gördüm o numara ise normal bir cep numarası arkadaşım da ne numara sahini tanıyor ne kendisi böyle bir engelleme yapmış. Sebebi ne idi ki ?
1, Aralık, 2014 iPhone kategorisinde Patiksiz (27 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
1. İhtimal Engellenenler listesi iCloud servisinizi aktif ettiğiniz cihazlarınız arasında eşitlendiği için siz yapmasanız bile sizinle aynı iCloud kimliğini kullanan başka birisi yapmış olabilir.

2. İhtimal de Apple Sunucularındaki bir karışıklık bu duruma neden olmuş olabilir. Başka bir ihtimal aklıma gelmiyor.
1, Aralık, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
1. İhtimal çok uzak iki cihazım var ikisinde de icloud u takvim ve notlar uygulaması haricinde kullanmıyorum aktif değil yani fotoğraf yayını uyguluma yedekleme vs.
2. İhtimal olabilir tabi. Yanlız arkadaşımın telefonu da normal cep numarası engellenmiş hiç bilgisi yok garip bir durum başka yaşan var mı acaba ?
Ben bu tarz bir problem duymadım ama söz konusu teknoloji ise her zaman hata ve yanlışlar olabilir.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
2, Kasım, 2011 iPhone kategorisinde onderak (8,362 puan) tarafından soruldu
...