settingsAccountsettings
Menusettings

hem i cloud hem de kart bilgileri ile ilgili problem yaşıyorum

0 oy
merhabalar.. başım sıkıştığında hemen size geliyorum :)) iyi ki varsınız. öncelikle sizi boşuna meşgul etmemek için arşivi biraz aradım ama sorunumun cevabını ben bulamadım. o yüzden yine başınızı ağrıtmak zorunda kaldım. birinci sorunum icloud ile. apple id mi değiştirdim fakat icloud hesabının değişmeyeceğini daha önce siz söylemiştiniz. yani ben şu anda icloud u kullanamıyorum. bunun yanında cihazı her açtığımda icloud şifresi istiyor tabi eski kimlikle.bu da gerçekten sinir bozuyor. bunu nasıl giderebilirim. ya da icloud u kullanabilmemin bir yolu var mı?

diğer problem ise ios 8 yükledikten sonra bazı güncellemeler ve ücretsiz indirmeler için bile kart bilgilerimi yeniden istiyor. fakat daha önce oraya kaydettiğim kartı artık kullanmıyorum. ama başka kart bilgilerini de kabul etmiyor. bu işleri kart bilgilerini vermeden yapmanın bir yolu var mı? ya da kart bilgilerimi nasıl değiştirebilirim. bu arada cihazım 4s

 bu soruyu dün sormuştum ama henüz bir cevap alamadım. umarım bir cevap ya da link varsa göderebilirseniz çok sevinirim
12, Kasım, 2014 iPhone kategorisinde yalesia (13 puan) tarafından soruldu
13, Kasım, 2014 yalesia tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
Öncelikle eski apple kimliğiniz ile kullandığınız iCloud kimliğiniz birbiri ile eşlendiği için bu iki ayrı hesabı kullanmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar>>iCloud menüsünden hesabı sil seçeneği ile çıkış yapın ve aynı kısımdan yeni apple kimliğinize bağlı yeni bir iCloud hesabı oluşturun.

2. Sorunuz ile ilgili olarak uygulamalar onu indiren apple kimliği ile bağdaştırıldığı için güncelleme ya da tekrar indirmede eski hesap bilgileriniz sorulur. Bunun tek çözümü uygulamayı silip yeni apple kimliğiniz ile Appstore mağazasından yeniden indirmeniz gerek. Aksi durumda bu uygulamaların her güncelleme..vs işlemlerinde eski apple kimliğinizin hesap bilgileri istenir.
14, Kasım, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Hakan Bey cevapladığınız için çok teşekkür ediyorum. icloud u sıfırlamak için de şifre istiyor. sıfırlayamıyorum. Diğer sorum ise indirmede benden kart bilgilerimi güncellememi istiyor. fakat o zaman girdiğim kartı şimdi kullanmıyorum. Başka kart bilgilerini ise kabul etmiyor. Bu sorun ios8 yükledikten sonra çıktı. apple kimliğimi değiştireli çok oldu fakat güncelleme yapana kadar böyle bir problem yoktu. Benim istediğim kart bilgilerimi değiştirebileceğim bir adres ya da kart bilgileri girmeden bunu atlamanın bir yolu yok mu?
Aşağıdaki yazıya gözatın.
http://support.apple.com/tr-tr/HT1918
merhaba Hakan bey. Dediğinizi yaptım fakat ödeme yönteminiz reddedilmiştir lütfen başka bir yöntem seçin diyor.
Aşağıdaki yazıdaki işlem ile Apple Destek görevlilerine durumu anlatın.
http://www.iphoneturkey.com/2014/04/apple-support-destek-servis-garanti-telefon.html
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
22, Şubat, 2013 Genel kategorisinde hakanbat (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
23, Temmuz, 2012 iPhone kategorisinde Orçuncan (760 puan) tarafından soruldu
...