settingsAccountsettings
Menusettings

Mavericks 'e PowerPC uzantılı program yüklemek

0 oy
Öncelikle iyi geceler, macbook 'uma mathwork matlab yüklemeye çalışıyorum... Yalnız PowerPC uygulamalarının artık çalışamadığına dair uyarı alıyorum dosyaları açamıyorum... Youtube 'dan bir kaç yol gösteren video buldum ama terminal 'e ne yazacağımı anlamadım videodan... Bana bunu açıklayabilecek arkadaşlar var mıdır ? Yol gösterecek falan nasıl yapacağım ben bu PowerPC dosyasını yüklemeyi...

http://www.youtube.com/watch?v=8fkrS5V3PGc

bu videoda anlatıyor ama anlamadım terminale ne yazacağımı..
18, Eylül, 2014 Mac kategorisinde mozartagabey (760 puan) tarafından soruldu

4 Cevaplar

0 oy
sorunum hala güncel
19, Eylül, 2014 mozartagabey (760 puan) tarafından cevaplandı
20, Eylül, 2014 mozartagabey tarafından yeniden gösterildi
0 oy
Sizin sorduğunuz konu hakkında cevap verebikecek düzeyde bir kullanıcıya rastlamadım. Bu konuda uzman birisinin bulunmaması nedeniyle sorunuza cevap bulmanız zor görünüyor. Bu bahsettiğiniz uygulama Windows ile çalışıyorsa cihazınıza sanal makine yoluyla ya da Bootcamp işlemiyle Windows kurarak bu sorunu aşabilirsiniz.
20, Eylül, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Son çare olarak bunu kullanacağım her ne kadar istemesemde, haklısınız. Ama Windows u kurmak istemiyorum hiç.
Ben sizin için araştırayım ancak sizin kadar bilgili olmadığımı bu konuda ifade edeyim.
Tesekkur ediyorum, iyiki var boyle bir sayfa. Cevabınızı bekliyorum :)
Önemli değil. Ne demek.
+1 oy
Matlab ın, yüklemede kullandığınız büyük ihtimalle ".app" uzantılı dosyayı ve nerede bulunduğunu buraya yazar mısınız? Ona göre kodu vermeye çalışacağım.
20, Eylül, 2014 Mustafa. (3,740 puan) tarafından cevaplandı
Evet doğru .app uzantılı InstallForMacOSX isimli dosya ile yükleniyor... Konumu ise

/Users/Murat/Downloads/Matlab830_MacUnix/MATLAB_R2014a_Unix/InstallForMacOSX.app

bunu bu konumdan direk applicationsa yükleme şansımız var mı o kod ile ? Vallahi Mustafa bey bunu yaparsak duacınız olacağım :)
+1 oy

Sorunu halletim arkadaşlar... Sabah ilk işim açıklamak olacak, eminim ki başkalarınında başına gelecektir. Çünkü gördüm ki bu çok yaşanan bir sorun ama Türkiye 'de buna hiç cevap verilmemiş, kaynaklar hep yurtdışı kaynaklı. Sabahın 5:30 u ve ben sorunumu yeni hallediyorum. Yorgunum sabah yazarım :) İyi geceler ve ya günler artık :)


 

21, Eylül, 2014 mozartagabey (760 puan) tarafından cevaplandı
Sorunun çözümünü bekliyorum. Biz de öğrenmiş olurum.
Hadi hayırlı olsun :) Nasıl yaptığınızı yazarsanız diğer arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz. Bir gün bizimde işimize yarayabilir :)
Tabikide, öncelikli olarak benim internetten indirdiğim dosya .iso uzantısı içerisideydi. Tıkladığımda UnArchiver onu klasör olarak çıkarttı. Bende klasöre girip .app uzantılı dosyayı açmaya çalışıyordum. Dün kafama dank etti, iso yu bilgisayarıma CD olarak gösterebilirdim ve .iso olan asıl ilk haline: sağ tıkladım > Şununla Aç dedim > Disk Utility seçtim ve bilgisayarım onu CD olarak gördü Çıkan menüde işlem yapmıyorsunuz ama o pencerenin sağ tarafında HDD, HD Macintosh vs gözüküyor oranın en altında CD'lerde iso dosyamız gözüküyor ona çift tıklıyoruz. Ve CD formatında açılıyor. Orda denediğimizde ise uygulamamız PowerPC hatası vermeden yükleyebiliyor. Tabii ki benim indirdiğim uyumlu sürümüydü.. Ama bu şekilde yapmaz isek, uyumlu olan sürümüde uyumsuz olarak görüyor... Kısacası 3 günlük sorunum aslında 5 sn lik bir olaymış :) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Herkese tekrarda iyi günler...
Gerçekten çok pratik bir çözümü varmış. Paylaşım için teşekkürler.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
29, Ekim, 2013 Mac kategorisinde B. Yiğit Kocabaş (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
23, Ekim, 2013 Mac kategorisinde burak91 (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
20, Şubat, 2015 Mac kategorisinde batuhanmete (23 puan) tarafından soruldu
...