settingsAccountsettings
Menusettings

Pasaporta kaydettim, kayıtlı gözüküyor ancak hala şebeke gelmedi?

0 oy
Pasaport kaydını bugün yaptırdım saat 4 gibi imei sorgulama da kayıtlı gözüküyor ancak hala şebeke gelmedi?
12, Eylül, 2014 iPhone kategorisinde onlineemo1 (1,740 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
Hocam 3 gün sürüyor.
12, Eylül, 2014 Fatih Ekrem BAHADIR (386 puan) tarafından cevaplandı
12, Eylül, 2014 onlineemo1 tarafından seçilmiş
Hocam Allah razı olsun, bende imei sorguluyorum kayıtlı gözüküyor bir sıkıntı olduğunu düşünmüştüm.
0 oy
Soruya cevap veren arkadaş bir konuda yanılıyor. IMEI kayıtlı olmasa bike şebekenin çekmesi gerekiyor. Tabii ki chaz 1 aylık süre içinde kayıt yaptırılmadığından dolayı kara listeye alınmamışsa. Bu durumun sebebi cihazınız sim kilitli bir cihaz olabilir. Bunun için bir müddet daha bekleyin. Eğer hala sorun devam ediyorsa Apple Destek hattını arayıp cihazınızın sim kilitli olup olmadığını öğrenin. Eper sim kilitli cihazınız varsa iki yolunuz var. Birincisi yazılımdan iyi anlayan bir telefoncuya götürmeniz gerekiyor. Cihazınız sim kilitli olduğu için telefoncu jailbreak işlemi ile bu kilidi geçici olarak aşabilmektedir ama bu işlemden sonra güncelleme yapmamalısınız. Çünkü aynı duruma geri dönersiniz. Diğer işlem de kalıcı olarak sim kilidini kaldırma işlemidir. Bu işlem için sim kilidini koyan sim şebekesine verilecek bir dilekçe ile bu kilidi kalıcı olarak kaldırabiliyorsunuz. Bu işlemden sonra rahatlıkla güncelleme yapabiliyorsunuz. İki işlemi de İstanbul'da iseniz Eminönü Doğubank'ta yapan yerler var. Tercih sizin.
13, Eylül, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Cihaz şu an jb hocam simfree mi?
Jailbreakli ise kuvvetle muhtemel sim kilidini aşmak için bu işlem yapılmış olabilir. Bunu anlamanın tek yolu cihazı sıfırlamaktır ama bu aşamadan sonra sim kilidi varsa cihaz, kurulum aşamalarında kalır. Bu durumda size tavsiye ettiğim şekilde ya kalıcı ya da geçici sim kilidi kırma işlemini yaptırarak cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Cihazı ilk aldığım da restore edip jb yapmıştım dünde saat 4'de kayıt yaptırdım gece 01:30 gibi şebeke geldi hocam.
Şebekenin geç gelmesi gerçekten çok enteresan bir durum. Şu ana kadar elimden geçen 100'e yakın yurt dışı telefonda hiç birisi pasaport kayıtlı değilken şebekeyi görmemezlik yapmadı. Sorunun çözüldüğüne sevindim.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
15, Aralık, 2011 iPhone kategorisinde taha06 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
30, Nisan, 2014 iPhone kategorisinde Hanım Abla (33 puan) tarafından soruldu
...