settingsAccountsettings
Menusettings

Yurtdışı,kayıtlı iphone 5 çamasır makinesinde kaldı ve şebeke bölümü 'Aranıyor...' modunda takılı kaldı.

0 oy
Yurtdışından alınan iphone5(garantisiz) çamasır makinesinde 20 dakika yıkandı.Çıkardığımda çalışır vaziyetteydi hatta hiçbir sorunu yoktu.Hemen pirincin içine koydum.İlk olarak sesi azaldı,iki saat sonra eskiye döndü.Sonra telefonun ekranı etrafındaki ışıklar yanar halde fakat siyah ekranda takılı kaldı,yarım gün sonra o da düzeldi.Ardından kulaklık modunda takılı kaldı ve 3 saat sonra o da eskiye döndü.Pirincin içinde iki gün boyunca kaldı.İlk günden sonra şebeke bölümünde 'Aranıyor...' modunda kaldı.Simkart olsun olmasın hatta simkart kısmı aparatı ile beraber bos olsun hiç farketmez her durumda bu modda takılı durumda.Şu anda tek sıkıntı bu,onun dısında herşey tamamen normal.Bu problemi nasıl çözebilirim?Şimdiden çok teşekkürler.
5, Eylül, 2014 iPhone kategorisinde bugra (140 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
çamaşır makinesinde yıkanıp sadece bu sorunu çıkardıysa ucuz atlatmış bile denebilir, öncelikle bi restore yapmayı deneyin ama donanımsal sorun olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimal anteni hasar görmüştür, ama sim kart içindeyken yıkandıysa sıkıntı kartta da olabilir. kartı başka bir telefonda deneyin çalışırsa sorun sizin telefonda demektir, çalışmazsa yeni sim kart alırsınız, ama bi ihtimal aldığınız yeni simi kendi telefonunuza taktığınızda yine çalışmayabilir yani sorun yine sizin telefondadır. bu durumda servise götürmekten başka çare kalmaz, garantisi olsa bile değişen bir şey olmazdı zaten telefon yıkandığından kullanıcı hatası diyip garantiden çıkarırlardı
5, Eylül, 2014 denizerdal (722 puan) tarafından cevaplandı
5, Eylül, 2014 denizerdal tarafından düzenlendi
0 oy
Kesinlikle bir servise gitmenizi öneririm.
5, Eylül, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,911 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
16, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde cumci (160 puan) tarafından soruldu
...