settingsAccountsettings
Menusettings

iphone 5 aşırı ısınma+az batarya ömrü sorunu

0 oy

merhabalar. 1.5senedir iph5 cihazını kullanıyorum. fakat son 1aydır cihazım kısa süreli kullanımda bile ısınmaya başladı.

şarj ömrü zaten klasik olarak kısaydı ama yine son zamanlarda basit kullanımlarda bile hızla azalmaya başladı . Yüzde 20lerdeyken telefonun kapandığı bile oluyor ki bazen yüzde1e kadar durduğu da oluyor;dengeli değil yani. 

artı olarak bazen kasma da oluyor.fazla işlem gerçekleştirmediğim ve dolu bir telefon olmamasına rağmen.

Sizce batarya değişimi telefonun bu sorununlarını halleder mi yoksa başka bir problem mi var? Veya telefonu değiştirme vakti gelmiş mi?   ( şunu da belirteyim daha önce servislik bi durum olmadı hasar vb zaten yok. yurt dışı cihazı değil )

teşekkürler şimdiden

 

16, Ağustos, 2014 iPhone kategorisinde applelover2 (250 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
Yaz aylarında havanın sıcak olması nedeniyle cihazınız daha fazla ısınır. Hele bir de 3G açıksa ve bulunduğunu bölgede iyi çekmiyorsa cihazınız daha fazla ısınacak ve piliniz daha çabuk bitecektir.
17, Ağustos, 2014 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
4, Eylül, 2014 applelover2 tarafından seçilmiş
0 oy

Sorun kuvvetle muhtemel Mustafa beyin de paylaştığı gibi sıcaklığa bağlı ısınma ve diğer taraftan bulunduğunuz yerdeki 3g şebeke sinyali zayif ise cihazınız bu sinyali stabil tutmak için çok şarj harcar. 

Diğer ihtimal de normal şartlarda bu yaşadığınız sorunun ayarlar kısmında ya da cihazınızda başka bir kısımda çözümü bulunmadığı için yazılım yüklemesi ya da güncellemesi sırasında oluşan ve tarifi mümkün olmayan bazı sorun ve hatalar bu tarz hatalara sebep olabiliyor. Yaşanılan bu tarz sorunların en mantıklı çözümü ilk olarak cihazınızı kapatıp açmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini denetlemektir. Eğer sorun düzelmezse ikinci olarak aşağıdaki linkteki yazıda tarifi yapılan sıfırlama işlemlerini sırasıyla deneyerek her uygulanan işlemden sonra sorunun çözülüp çözülmediğini denetlemektir. Bu tavsiye edilen işlemler içerisinde son tavsiye edilen Tüm İçerik Ve Ayarları Sil işleminden sonra bütün veri ve ayarlarınız sıfırlanacaktır. Bu işlemden sonra en son aldığınız yedeğin geri yüklenmesi sorunu yeniden cihaza getirecektir. Bu nedenle en son işlemi uyguladıktan sonra Yeni IPhone Olarak Ayarla işlemi ile cihazınızı tamamen fabrika ayarlarına döndürmeniz sorunu çözecektir. Zaten bu işlem de sorunu çözmezse cihazınızda donanımsal bir problem olabilir ve bu durumda tek yol cihazınızı bir servise göstermektir. 

 
 
17, Ağustos, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
5, Aralık, 2014 iPad kategorisinde Afacan6 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...