settingsAccountsettings
Menusettings

iPod'umdan 1,5gb Eksildiğini Düşünüyorum

0 oy

Merhaba arkadaşlar. 5. nesil iPod Touch kullanıyorum. İndirme listesinden silemediğim bir film için 2,5gb yer açtım ve cihazı indirmeye bıraktım. Sabah film inmemişti ama kullanılabilir hafıza 800mb görünüyordu. Ekstra birşey indirmedim, sadece cihazın hafızasından 1,5gb gibi bir alan uçmuş olabilir mi merak ediyorum?

8, Haziran, 2014 iPod Touch kategorisinde AyakPompasi (120 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
cihazınızdan ayarlar--genel--kullanım menüsünden hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını öğrenerek buradan hangi uygulamanın diskinizde ne kadar yer kapladığını öğrenip bu kısımdan teyit edebilirsiniz.
8, Haziran, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Oradan da baktım ama çok uygulama var hepsini sayamadım. Ama cihazdan Fifa 14, Trial Extreme 3 ve Gunner Z adlı uygulamaları silerek yer açtım. Bugün o uygulamalar yüklü değil ve bunları sildikten sonra oluşan 3gb a yakın alan şimdi 800mb görünüyor.
Bu eksikliği ancak bu kısımdan hesaplayabilirsiniz. Hangi verinin ne zaman yüklendiğini görüntüleyemediğiniz için bu arada hangi verinin disk kapasitesini azalttığını anlamanız bu sebepten dolayı mümkün değil.
İlginç oldu ama ben 3gb'a yakın yer açtıktan sonra filmi indirmem başarısız olduğu halde inmiş gibi yerin azalması.
Diğer cevap yazan arkadaşın bahsettiği ihtimal doğru olabilir. Cihazınızın yazılımı güncel değilse güncel sürüm cihaza indirildiği için cihazınızdaki boş yeri güncel sürüm dosyası kaplıyor olabilir.
0 oy
OTA ile yazılım güncellemesi inmiş olabilir bir de onu kontrol edin isterseniz.

(Eğer yeni güncelleme varsa ve cihazını şarja takıp wi-fi ' ya bağlarsanız bu sırada OTA (over the air) olarak yeni güncellemeyi indirebilir.)
9, Haziran, 2014 e.anil (890 puan) tarafından cevaplandı
Yazılım güncel zaten 7.1.1
O zaman hangi uygulamanın cihazınızda yer kapladığını siz bulacaksınız.
Sorun da oydu zaten. Herhangi bir uygulama yer kaplamıyor Videolar uygulaması dahil.
Bunu siz bulamıyorsanız ben nasıl bulacağım ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Olası çözüm yollarını paylaştım. Başka bir çözüm yolu olsa inanın yardımcı olurdum.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
30, Ekim, 2015 iPod Touch kategorisinde Demon (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...