settingsAccountsettings
Menusettings

Whatsapp Ücretlendirme Hakkında

0 oy
Merhaba,

Uzun süredir iphone ve whatsapp kullanıcısıyım. Whatsappın ücretlendirileceğini ama eski kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini duymuştum ve o yüzden o konuyla çok ilgilenmedim. 6-7 ay önce, daha doğrusu, numaramı değiştirmeden önce whatsapp ayarlarımda ücretlendirme kısmı sınırsız görünüyordu ancak daha sonra numaramı değiştirince whatsapp hesabımı silmek zorunda kaldım ve şu an baktığımda ücretlendirme tarihi 10. ay görünüyor. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı? Sonuçta whatsappı yıllar önce indirdim appstore hesabımda mevcut fakat numara değişikliği yüzünden sanki yeni yüklemişim gibi görünüyor?

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir  gün geçirmeniz dileğiyle.
18, Mayıs, 2014 iPhone kategorisinde Zel (49 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy

Dediğiniz gibi Whatsapp eskiden ücretliydi. Ücretsiz modele (daha doğrusu yıllık ücret modeline) geçince daha önce uygulamayı satın almış olanları mağdur etmemek için numaralarıyla ilişkilendirdi.

Fakat numaranızı değiştirince ve ilk defa whatsapp'ı kullanan biri gibi ayar yapınca artık sizin daha önce para verip vermediğinizi bilmiyor. Fakat aşağıdaki şekilde yapınca o zaman eski hesaptaki bilgiler yenisine aktarılıyormuş:

http://www.whatsapp.com/faq/tr/iphone/24881042

18, Mayıs, 2014 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Numarayı değiştirdiğinizde üyelik sıfırdan başlatıldığı için ücretlendirme kararının duyurulmasından sonraki bütün hesap kurulumları 1 yıllık ücretsiz kullanım sonrası ücrete tabi oluyor. Bunu aşmanın tek yolu eski numaranızı kullanıp eski hesabınızla oturumu açmanız gerek. Başka yolunuz yok.
19, Mayıs, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
8, Ocak, 2012 Genel kategorisinde murtezadavas (240 puan) tarafından soruldu
...