settingsAccountsettings
Menusettings

İphone 5s pil gösterge sorunu

0 oy
Merhaba iphone 5s kullanıcısıyım pil yüzdesi %14 iken bi anda 7ye 5 e düşüyor bunun nedeni ne olabilir bı tür sorunu yaşayanlar varmı varsa yardımcı olabilirlermi lütfen teşekkürler..
18, Nisan, 2014 iPhone kategorisinde whiteapple (172 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
Tam bilmiyorum ama 14 deyken normaldir bitime yakın daha çabuk gider diye tahmin ediyorum.
18, Nisan, 2014 ismetyy (85 puan) tarafından cevaplandı
Ama bi anda düşüyor şarj çok zaman geçmiyor ve kullanmadan tuş kilidni açtığımda az önce de yaşadım bi anda %5 i gördüm yazılım problemi filan mı acaba çözemedim.
0 oy
Normal şartlarda bu yaşadığınız sorunun ayarlar kısmında ya da cihazınızda başka bir kısımda çözümü bulunmadığı için yazılım yüklemesi ya da güncellemesi sırasında oluşan ve tarifi mümkün olmayan bazı sorun ve hatalar bu tarz hatalara sebep olabiliyor. Yaşanılan bu tarz sorunların en mantıklı çözümü aşağıdaki linkteki yazıda tarifi yapılan sıfırlama işlemlerini sırasıyla deneyerek her uygulanan işlemden sonra sorunun çözülüp çözülmediğini denetlemektir. Bu tavsiye edilen işlemler içerisinde son tavsiye edilen Tüm İçerik Ve Ayarları Sil işleminden sonra bütün veri ve ayarlarınız sıfırlanacaktır. Bu işlemden sonra en son aldığınız yedeğin geri yüklenmesi sorunu yeniden cihaza getirecektir. Bu nedenle en son işlemi uyguladıktan sonra Yeni IPhone Olarak Ayarla işlemi ile cihazınızı tamamen fabrika ayarlarına döndürmeniz sorunu çözecektir. Zaten bu işlem de sorunu çözmezse cihazınızda donanımsal bir problem olabilir ve bu durumda tek yol cihazınızı bir servise göstermektir. Sanırım sizdeki sorun pilin ömrü tükenmiş olabilir. Yine de tavsiye ettiğim işlemleri uyguladıktan sonra eğer sorun hala devam ediyorsa servise götürmenizi tavsiye ederim. 
 
18, Nisan, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Çok teşekkürler ilginiz için fakat pc ye bağlayarak itunes tan restore işlemini yaptım ve yeni bir iphone olarak ayarlayı seçtim tekrar bu tür sorunla karşılaştım. İos 7 ile ilgili yani yazılımsal olabileceğini düşündüm ama 7.1 sürümünde de aynı problemi yaşadım. İphone 5s 5 aylık bi cihazda pil ile ilgilibi sorun olması olası mı yani?
Eğer size tavsiye ettiğim işlemler sorunu çözmediyse donanımsal bir arıza söz konusudur kuvvetle muhtemel. Bir servise gitmenizi öneririm.
Teşekkürler cevaplarınız için.
önemli değil. ne demek.
Dün apple destek servisi ile konuştum aradılar karşı taraftan mail yolladılar telefon da sorun varmı yokmu diye incelenmiş fakat pilde sorun olduğu gözlemlenmemiş . Konuşmamızda sorular sordu problemi çözmek için şunları şınları denediniz mi diye sizin yukarda verdiğiniz link teki çözüm önerilerini söyledi evet yaptım ama hala sonuç aynı dedim. Çok geçmiş olsun filan dedi donanımsal olduğunu düşündüğünü ya aldığınız yere yada apple store a zorlu center daki yere götürün randevu alıp dedi bakalım çarşamba günü randevu aldım orda ne diyecekler eğer bişey yok derlerse o zaman ben bu sorunları neden yaşıyorum diycem. Sürekli format attığımda zaten yeni bir iphone olarak ayarla dediğimden tüm veriler gidiyor bu yüzden oyunda bölüm bile geçmek istemiyorum çünkü bu sorunu çözmek için sıfırladım bi kaç kez ciddi problem neyse bakalım çarşamba günü bi kaç saat yolculuktan sonra ulaşıp görücem sonuçları.
Hayırlısı. İnşallah sorunu çözersiniz.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
7, Haziran, 2014 iPhone kategorisinde imjuniordale (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
6, Haziran, 2015 iPhone kategorisinde duyguduygu (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
16, Şubat, 2015 iPhone kategorisinde mekansiz (44 puan) tarafından soruldu
...