settingsAccountsettings
Menusettings

Instagram Bildirim Sorunu

0 oy
Merhaba arkadaşlar, iphone5 kullanıyorum instagram bildirimleri telefonun ekranına düşmüyor. Uygulamayı açtığımda sadece uygulama içinde görüyorum. Ayarlar ve push bildirim kısmında herhangi bir sorun yok. Bütün ayarlar doğru ve uygulama ayarlarında aynı şekilde. Google'dan araştırdım bu durumu ve karşıma böyle bir sonuç çıktı; daha önceki tarihlerde iphone4s kullanıcıları bundan dolayı sıkıntı yaşıyorlarmış şimdilerde bu son aylarda iphone5 kullanıcıları bu sorunları yaşıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Instagram yardım kısmından yazı yazdım onlara da son olarak sizlere de sormak istedim. Bunu düzelme şansları olur mu? Teşekkürler
2, Nisan, 2014 iPhone kategorisinde coshkun (320 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap

Eğer bütün ayarları doğru yaptığınızdan eminseniz bu tarz sorunlar genelde uygulama kaynaklı sorunlar olabiliyor. Bu tarz uygulama ile ilgili sorunları aşmak için uygulamanın geliştiricisini sorundan haberdar etmeniz gerekiyor. Bunun için uygulamanın appstore sayfasından ya da uygulamanın web sitesinden contact kısmından sorununuzu iletmeniz gerekiyor. Uygulama ile ilgili sorunların çözümü için bu işlemlerden sonra uygulamaya gelecek güncellemeyi beklemekten başka çareniz yok.

2, Nisan, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
2, Nisan, 2014 coshkun tarafından seçilmiş
Hakan Bey,

ilginiz için teşekkürler bende aynı şekilde onlara sorunu anlattım. Beklemedeyim. Teşekkürler
Önemli değil. Ne demek.
Merhaba Hakan bey,

Ben size burdan yazmak istedim çünkü bu konu hala benim telefonumda çözülmedi. Bununla birlikte dediklerini uyguladım. Ama sorunum çözülmedi. Instagram'dan yardım talebinde bulundum fakat gönderilen son güncellemeler de olmadı. Apple destek'ten arkadaşlara sordum onlar da bu sorunu çözemediler. Benim öğrenmek istediğim konu şu; Instagram bildirimlerimi kilitli ekranda banner olarak alamıyorum. Bu konuyu araştırdım acaba sadece ben de mi var diye? Bir kaç iPhone5 kullanan kişilerde de gördüm. Yahoo answer gibi sitelerde ve apple kendi forum kısmında yazan arkadaşları görünce diyorum ki, acaba bu iPhone5 için instagram güncellemelerini mi uyarlamıyor? inanın ki ne facebook ne de başka bir uygulama bu kadar önemli benim. Instagram sorunu için yaklaşık 6 -7 aydan fazladır bir süredir bekliyorum ve kilitli ekranda kişilerin beğenilerini göremeyince veya mesajlarına karşılık veremeyince ayıp oluyor. Bunun bir çözümü yok mu? İlginiz için şimdiden teşekkürler. (Not: Telefon iPhone5/32 en son güncelleme mevcut hem ios hem instagram. Bütün puş bildirim ayarlarına baktım. Herhangi bir yanlış yok. Telefondan instagram'ı sildim tekrar yükledim. Olmadı.)
Şu an ben de kullanıyorum. Bildirimler geliyor ancak. Kilitli ekrana düşmüyor. Sadece bildirim merkezinde görünüyor ve tabela şeklinde ses çıkarmadan uyarı olarak gösteriyor. Çevremdeki instagram kullanan herkeste durum böyle. Size aşağıdaki yazıdaki işlemleri sırasıyla uygulamanızı tavsiye edebilirim.

http://www.iphoneturkey.com/2013/11/iphone-ve-ipadde-reset-sifirlama-islemleri.html
Hakan bey,

Çok teşekkür ederim yardımlarınız ve görüşleriniz için. Sanırım "Tüm Ayarları Sıfırlamak." son çarem. Oda olmaz ise içerikleri sıfırlamak için bende korkuyorum. Umarım bu işe yarar. Diğer geriye kalan ne varsa yaptım. Aynı şekilde peki neden kilitli ekrana düşmüyor? Eskiden sorunsuz bir şekilde çalışıyordu? Herhangi bir bilirim gelmiyor telefona. Sadece instagram'da online olduğum zaman tümünü kendi uygulamanın alt kısmında gösteriyor. Ben herşey için teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Bana sorarsanız sorun cihazlarımızdan ziyade uygulamadan kaynaklı. Çünkü gelen bildirimde ses de gelmesi lazım ama o da gelmiyor. Aynı ses gelmeme durumu Facebook'ta da var. Onun bildirimi kilit ekranına düşüyor ama ses gelmiyor. Kuvvetle muhtemel uygulamaların geliştiricileri ya bir hikmete binaen yapmıyorlar (Mesela kullanıcıları bildirimlere boğup uygulamadan sıkılmalarını ve silmelerini engellemek olabilir.) ya da stabil olarak yapamıyorlar. Eğer o işlemden de sonuç alamazsanız yeni güncellemelerde sorunun çözülmesini bekleyeceğiz. Önemli değil. İyi akşamlar.
Bence de zaten iPhone'dan kaynaklanacağını düşünmüyorum fakat iPhone5'ler de internette diğer arkadaşlardan da okuduğum kadarıyla instagram "notifications" adı altında genel bir sorun var. Diğer telefonlar da var fakat onlar data'dan silip uygulamayı tekrardan yüklüyorlar ama sanırım bizim öyle bir şansımız yok. Umarım bir an önce iPhone5'ler için de instagram genel bir güncelleme yapar. Aklıma gelen bir tek bu var. Çünkü örneğin instagram'dan bir beğeni veya instaDirect mesajını hızlı bir şekilde cevap vermeme sorunu oluyor. Günler sonra "ben mesajını yeni gördüm." demek sonrasında kişiden "özür dilerim" demek mantıksız geliyor. Sürekli de online tutmak istemiyorum internet paketi bitmesin diye. Umarım bildirmler bir an önce kilitli ekrana geri gelir. iyi akşamlar Hakan bey. Sağolun.
Önemli değil ama sorun cihazlardan ziyade uygulama diye düşünüyorum. Her iki durumda da sorunun çözülmesini beklemekten başka yolumuz yok.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,916 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
17, Nisan, 2014 iPhone kategorisinde enescan1997 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
17, Mart, 2016 App Store kategorisinde arjinnas (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26, Haziran, 2014 iPhone kategorisinde gozdekilinc (270 puan) tarafından soruldu
...