settingsAccountsettings
Menusettings

iPhone calışma/işlem hızını nasıl yöntemlerle artirabiliriz?

0 oy

mesela RAM TEMİZLEME uygulamaları var. Onlar yeterlimi? Onlar haricinde neleri ayarlarda veya ekranda uygulayarak hızı artirabiliriz? 

 

Mesela birşeyleri silsek hızlanır mı ? Uygulama mı resim mi silmek lazım? Fikirler verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 

 

28, Mart, 2014 iPhone kategorisinde Snooker (302 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap
Aşağıdaki yazıdaki işlemleri uygulayın. http://www.iphoneturkey.com/2013/10/ios-7de-performans-ve-pil-omru-artisi-icin-ipuclari.html http://www.youtube.com/watch?v=sJe3KB880T0 Ram boşaltma uygulamaları az da olsa yardımı dokunabilir ama eskiyen teknolojideki bir cihazdan yeni teknolojinin ürünü olan yazılımları çalıştırırken üst bir performans beklemek maalesef saflık olacaktır. Bunu aşmanın tek ve kalıcı yolu ya yazılımı güncellememek ya da yeni model bir cihaz almaktır.
29, Mart, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
18, Nisan, 2014 Snooker tarafından seçilmiş
+1 oy
telefonu içeriği en az dosya ve app yüklü şekilde kullanmak yeterlidir. misalen cihaz 13 gb görünüyorsa en az bunun yarısı kadar boş alan ile kullanmak cihazın hızını en iyi şekilde kullanmaktır.  bunun haricinde bir şeye gerek yoktur aslında. cihaz jailbreaksiz kullanılıyorsa yeterlidir bu dediğim.

ama jailbreak kullanıyorsak, jb'nin telefona yükleyeceği ekstralar telefonu normalden yavaş hale getirir. bu durumda dediğiniz gibi ram temizleme programları bir nebzede olsa yardımımıza koşar ve bu tarz app'lara ihtiyaç duyarız. ram temizleme programlarının yanında, gereksiz dosyaları (cache) temizleyen programlardan da yardım alabiliriz. bunun yanında iphone sistem dosyalarıyla oynayıp, apple tarafından işlemciye konulan hız sınırını kaldırarak bir miktar daha hız artışı sağlayabiliriz. ve telefonun çalışması sırasında geçişlere - menülere falan efekt veren özellikleri kapatabiliriz. arka planda minimum çalışan uygulama tutmak için, iphone'un ayar dosyalarıyla oynayıp voice over gibi - bilmem ne gibi bazı iphone özelliklerini devre dışı bırakabiliriz. bunların hiç biri yeterli olmadığında da iphone'u yenisiyle değiştiririz :)
29, Mart, 2014 onderak (8,362 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
27, Mayıs, 2013 iPhone kategorisinde Derya (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
2 cevap
11, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde benyolcu (270 puan) tarafından soruldu
...