settingsAccountsettings
Menusettings

iOS 7.1 Şarj Problemi

+1 oy
Merhaba,

iOS 7.1, iPhone'umun şarjının yarı yarıya hatta daha çok daha hızlı tükenmesine sebep oluyor. iPhone 5 kullanıyorum. Temiz kurulum yapmama, telefonu resetlememe rağmen sorun devam ediyor. Problem kesinlikle iOS 7.1 sebebiyle, yani donanımsal bir sorun yok. Kullandığım bir uygulamanın uyumsuzluk nedeniyle hızlı tüketime sebep olabilieceğini düşünüyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözüm üretebilen arkadaşlar çözümlerini paylaşabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler
24, Mart, 2014 iPhone kategorisinde Zatarra (9,380 puan) tarafından soruldu
İphone 4 kullanıyorum ios 7.0 iken ios 7.1' e geçtim telefonum kafayı yedi kendi kendine menüye girme dokunmatik algılamama kendi kendine yazı yazma formatladım yine aybı geriye dönüşte yok ios 7.0 yapma filan şikayetimi yapayım diyorum Apple ingilizce istiyor mail olarak anlamsız yerler var mesela versiyon şikayet edemiyorum yardım istiyorum insanlardan ben yüklemedim sorunum yok diyor telefonu kullanamaz hale geldim en sonunda buraya yazmaya karar verdim eğer şikayet yeri biliyorsanız mail olarak link atın ben oraya saydıracağım herşeyi yardım edin yeni bir güncelleme çıkması için mail atın devamlı artık soğudum şu telefondan  yardımmmmm
Bu sorun telefon şarjda iken mi oluşuyor, normalde de var mı?

2 Cevaplar

+2 oy

Aşağıdaki linki kullanarak Apple Destek ile bir görüşün. Randevu alırken bir de cihazın mevcut durumunu öğrenebilmek için bir işlem yaptırtacak, onu da mutlaka yapıp görüşün telefonda:

http://www.apple.com/tr/support/contact/

24, Mart, 2014 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Zannımca sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. Çevremdeki bir çok kişi ve bizzat ben dahil bu sorundan muzdaribiz. Sanırım yazılımda olan bir hata şarjın çabuk tükenmesine neden oluyor. Bu sorunun çözümü sanırım gelecek güncellemeler ile olacaktır.
25, Mart, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Merhaba,
Sanirim sorun konum servislerinde ortaya cikiyor. Komple konum servislerini kapattim, durum iyi gibi ama bir kac gun denemem lazim. Siz de deneyip tecrubenizi paylasirsaniz sevinirim.
Tesekkurler
Ben konum servislerinden ihtiyacım olan dışındaki kısımların hepsini kapattım ama yine aynı sonuç. Sanırım yazılımla ilgili. Su gibi içiyor şarjı sanki.
Gorusumu geri aliyorum, hic birsey degismemis
Yazılımla ilgili bir sıkıntı var. Bekleyip sorunun çözülmesini dilemekten başka yolumuz yok. :(((
hala bir gelişme yok değil mi? anlamıyorum çoktan update çıkması lazımdı diye düşünüyorum.
Haklısınız ama sorunların çözümünü bulamamış olabilirler.
Tekrar Merhaba,
Artık 15 saati geçmeyen şarj performansı için facebook uygulamasından şüpheleniyordum. Dün uygulamayı sildim ve hem Safari'den hem de Flipboard uygulamasından kullanmaya devam ettim. Durum şu an şu şekilde:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/12669055/Photo%2016.04.2014%2013%2024%2003.png
Sizin de test etme şansınız olursa sevinirim.
Teşekkürler
Ben zaten gizlilik konusundaki endişelerim nedeniyle facebook kullanmıyorum. Sizin anlatımınıza göre sizdeki durum facebook'tan kaynaklanıyor sanırım. Ben de
Sabah şarjı dolu olarak alıyorum. Akşam yüzde 25'lerde ilen eve geliyorum. Nerdeyse bir gün gidiyor. Buna da şükür.
iOS 7.1.1'e geçtikten sonra sizdeki şarj problemi çözüldü mü?
Biraz daha uzun gitmeye başladı. Bir çok teknoloji forumunda şarj süresinin uzadığına dair olumlu yorumlar ve haberler var.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
15, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde alphadog (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
15, Aralık, 2014 iPhone kategorisinde absolut (26 puan) tarafından soruldu
...