settingsAccountsettings
Menusettings

apple tv hdcp sorunu

+1 oy

8 farklı hdmi kablo 2 farklı lcd tv ile denememe rağmen itunes üzerinden alınan filmlerde yada bilgisayardan beemer programı ile yansıtıp izlemek istediğim filmlerde "hdcp hatası" alıyorum. Bugün apple teknik servislede görüştüm dublin ile konferans görüşme bile yaptılar ama çözüm hdcp destekli hdmi deniyor... bu hdcp desteğinin olup olmadığını apple markalı üründe bile bilmiyorlar... Yardımlarınızı bekliyorum.

 

Apple tv'niz ile itunes'ten kiraladığınız yada satın aldığınız filmleri sorunsuz izleyebiliyorsanız kullandığınız hdmi kablonun markasını yazarmısınız? 

4, Mart, 2014 Genel kategorisinde ozgunce (130 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy

Bende de bir sürü HDM kablosu var farklı markalarda fakat hiç birinde sorun olmadı. Kaldı ki siz de farklı kablolar denemişsiniz. Bence sorun kabloda değil. Aşağıdaki yazıya gözatmışmıydınız ?

http://support.apple.com/kb/HT4428?viewlocale=tr_TR

 

4, Mart, 2014 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Kusra bakmayın. Ben apple tv'yi bağlama olarak anlamamıştım. Cihzdan bağlanma olarak anlayarak cevapladım. Kusura bakmayın.
teşekkürler, yazıyı inceledim ve yazılanlarıda yaptım ama yine sonuç aynı... şimdi tekrar denedim vimeo2dan videolarıda aynı hata ile açmıyor.
kablosuz ağ ile tv'ye nasıl bağlayacağımı anlayamadım kusura bakmayın.
Arkadaşımızın sorunu zaten Apple TV'sini HDMI kablo ile televizyona bağlayamamak.
Uyarı için teşekkürler Mustafa bey. Fark etmemişim.
mustafa bey rica etsem kullandığınız cihazdaki yazılım sürümünü öğrenebilirmiyim? yabancı forumlarda 6.0.1'den sonra sorun yaşayanlar varda.
Bendeki 6.0 otomatik güncellemeler kapalı olduğu için. Fakat şimdi güncelliyorum. Bu arada siz fragmanlarda da sorun yaşıyor musunuz? Yoksa sadece satın alınan veya kiralanan filmlerde mi sorun var?
Fragmanları açıyor, Vimeo videoları açmıyor, satın alınan yada kiralananları açmıyor, beamer ile bilgisayardan yansıttığım filmleride açmıyor.

Az önce çözünürlüğü otomatikten 720p'ye düşürdüm ve video 5 saniye oynadıktan sonra yine aynı hatayı verdi... :) azimle tüm ayarları deniyorum...


ekleme: fragmanları açıyor demiştim ama tekrar denedim hayır açmıyor...
mustafa bey, güncelleme sonrası bir değişiklik varmı acaba? ben bugün orjinal apple hdme kablo ile deneme yaptım yine aynı sorunu yaşadım.
0 oy
Çözüm olur mi bilemiyorum ama Apple tv'yi sıfırlamayı denediniz mi acaba? eğer denemek isterseniz aşağıdaki yazıya göz atın.

http://www.sihirlielma.com/2013/09/09/apple-tv-sifirla-geri-yukle-restore/
4, Mart, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
onuda denedim Hakan bey, maalesef olmadı.
Açıkçası başka bir fikrim yok.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
31, Ekim, 2014 Genel kategorisinde piyzmen (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
10, Mayıs, 2014 iPad kategorisinde Afacan6 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
8, Mayıs, 2014 iPad kategorisinde Afacan6 (83 puan) tarafından soruldu
...