settingsAccountsettings
Menusettings

SWAP cihaz ne demektir?

0 oy
önecelikle herkese iyi forumlar :) iphone 5 16gb beyaz telefonum aldıktan 11 ay sonra arızalandı aslında araştırdığımda her iphone 5'te meydana gelen bir sorun olduğunu gördüm power tuşunda basmama yada kısmi basma gibi ve telefonumu servise gönderdim ve şu an kontrol ettiğimde değişim cihazı beklediği görülüyor araştırmam ile telefonun swap olarak değiştirildiğini öğrendim swap nedir acaba kimine göre kutusuz 0 cihazlara swap deniyor kimine göre arızalı ürünlerin sağlam parçaları birleştirilerek yeni bir kasa ile üretilen telefonlara swap deniliyor (ben bunu refurbished olarak biliyordum ) bunlardan hangisi doğru acaba :)
16, Şubat, 2014 iPhone kategorisinde Ramoo35 (1,950 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy

Tam tanımı yok ama sıfıra yakın kutusuz ürünler oluyor. Üzerindeki parçalar da yeni oluyor. Apple'ın garanti ile ilgili dökümanında da aşağıdaki ifadeler geçiyor bu konuyla ilgili:

Bu garanti gereği geçerli bir talepte bulunmanız halinde, Apple kendi seçimine bağlı olarak:

(i) Yeni veya performans ve güvenilirlik bakımından yenisine denk kullanılmış parçalar ile Apple Ürünü'nü onaracak veya

(ii) Apple Ürünü'nü işlevsellik bakımından en az Apple Ürünü'ne denk ve yeni ve/veya performans ve güvenilirlik bakımından yenisine denk kullanılmış parçalardan oluşturulmuş bir Apple Ürünü ile değiştirecek veya

(iii) Apple Ürünü'nün iadesine karşılık olarak satın alma bedelini geri ödeyecektir.

Detaylı bilgi için: http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-turkish.html

16, Şubat, 2014 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
cevabınız için teşekkür ederim mustafa bey açıkçası telefonumun serviste 20 iş gününü geçirmesi için dua eder durumdayım ki satın alma bedelini iade alabileyim :)tekrar teşekkürler iyi günler :)
0 oy
Swap; arıza kapsamında eskisiyle değiştirilen yeni cihaz verilen telefona denir. Swap cihazların sıfır olması gerekiyor.
17, Şubat, 2014 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
13, Ocak, 2014 iPhone kategorisinde fthcalıskan (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
...