settingsAccountsettings
Menusettings

MCBackUp ( Rehber Yedekleme Uygulaması ) Problemi

0 oy
arkadaşlar merhaba,

 

bugün iphonumu yedekledim. sıfırlayıp backup yaptım. bu işlemlerden önce MCBackUp programı ile rehberimi belirlediğim bir mail adresine yedekledim. herşey gayet yolunda problem yok. mail adresine girdim ve yedeklediğim rehberi de telefona yüklüyorum, burda da hiç bir problem yok. Fakat telefondan kayıtlı olan e-mail adresini sildiğimde, rehber sıfırlanıyor. tüm kişiler gidiyor ve rehberde bir tek kayıt bile gözükmüyor. bunun sebebi ne olabilir ? yani ben bu e-mail adresine bağımlı bi şekilde kullanmak zorunda mıyım bundan sonra telefonu ? var mıdır bir çözümü bu durumun acaba :) cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.
29, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde gold (200 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy
 
En İyi Cevap

Bahsettiğiniz durumun aşağıdaki linki bulunan uygulama ile aslında bir ilgisi yok:

http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

Ayarlar -> Mail, Kişiler, Takvimler  menüsündeki email hesabınıza tıkladığınızda açılan ekrandaki Kişiler seçeneği aktifse, rehberinizi email hesabınızla eşzamanlı demektir. Yani hesabınızı silince cihazdan kişileriniz de silinebilir.

İlk hesabı tanımlarken Kişiler entegrasyonunu yapmayın ve sonra My Contacts Backup uygulamasının email hesabınızdaki yedeğinden rehberinizi geri yükleyin. Daha sonra email hesabınızı sildiğinizde sorun yaşamazsınız.

29, Aralık, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
29, Aralık, 2013 gold tarafından seçilmiş
0 oy
sildiğiniz mail hesabı bütün kişisel verilerinizi sunucularına aktarıp diğer cihazlara aktaran icloud özelliğini kullanıyorsa eğer bu hesabı sildiğiniz anda entagrasyon dahilindeki bütün bilgiler cihazınızdan silinir. bunu önlemenin yolu cihazınızda ayarlar--icloud menüsü altından kişiler yazısının yanındaki aktif butonunu pasif hale getirin. size kişileri cihazınızda saklamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. siz de tut seçeneğini seçerseniz mail hesabını sildiğiniz halde rehber kayıtlarınız silinmeyecektir.
30, Aralık, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,916 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
0 oy
0 cevap
18, Ekim, 2016 iPhone kategorisinde Hanım Abla (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
27, Nisan, 2015 iPhone kategorisinde mekansiz (44 puan) tarafından soruldu
...