settingsAccountsettings
Menusettings

Hotmail ve Outlook mail adreslerim bir türlü doğrulanamıyor:( Sadece gmail sorunsuz çalışıyor

0 oy

Merhabalar, sorunumu tam olarak bilememekle beraber şöyle açıklayayım;

Bir hafta önce Pcden hotmail ve outlook mail adreslerimin şifrelerini değiştirdim. Sonrasında İphonedan girmeyi denedim ama defalarca adres veya şifre doğrulanamıyor diye uyarı alıyorum. Şifrelerim doğru, adresimi doğru giriyorum, mail hesaplarını kaldırıp tekrar eklemeyi denedim işe yaramadı. ayarlarda hesap ekle kısmında hotmail yerine exchange diye bir seçenek var. Açıkçası bu nedir bilmediğim için nette araştırma yapıp exchange üzerinden mail adresimi eklemeye çalıştım bu sefer de sunucu adı vs gibi bölümlere ne yazacağımı anlayamadım ve forumlarda resimli açıklamalar ile benim ekranımda aynı şeyler çıkmıyor. Gmail de hiç sıkıntı olmazken, hotmail ayarlardaki listeden neden kalktı onu da anlamadım. Yazılımım güncel ve iphone4 kullanıyorum. Bir haftadır araştırıyorum, ilgili konuların tümünü inceledim fakat benim soruma net bir cevap bulamadım ya da anlamadım.:/ yardımlarınızı esirgemeyin lütfen:(

Teşekkürler Şimdiden

4, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde Myphone3210 (120 puan) tarafından soruldu
bütün gece uğraştım şifrelerimi pcden değiştirip tekrar denedim ve sonuç:
ayarlar>mail>hesap ekle dediğimde hotmail seçeneği yok, bu yüzden outlook üzerinden bazı hesaplarımı açtım fakat bunlar exchange diye görünüyor. (bu nedir ne değildir ayarlarını ne yapmalı bilen varsa anlatsın) sadece bir hotmail hesabımı doğrulayamıyorum o da sunucu alan adı falan istiyor onlara ne yazılacağını bilmiyorum. asıl sorum, ilk eklediğim hesaplarımda alan adı sunucu vs istemeyip neden bu hesapta istiyor? Bir de mail için hesap ekleme konusunda adet bakımından bir kota yoktur sanırım. özetle, sunucu ve alan kısmına ne yazmalıyım bunun ayarları nedir ve exchange mail tam olarak nedir. şirket maili falan değil çünkü bunlar şahsi maillerim. teşekkürler bana katlanan olursa:)

1 cevap

0 oy
sorunuzu tam olarak anlamamakla birlikte eğer hotmail.com ya da outlook.com uzantılı bir mailiniz varsa öncelikle internet tarayıcısı üzerinden girmeyi deneyin. eğer burada da girmiyorsa akla birkaç ihtimal gelir.

1-e posta ayarlarınızda ikili güvenlik sistemi kullanıyor olabilirsiniz. ya sizin belirlediğiniz bir cep telefonuna ya da referans olarak verdiğiniz mail adresine doğrulama maili gitmiştir ve bu maili doğrulamadan girmenize izin vermiyor olabilir.

2-değiştirdiğiniz şifreyi yazarken yaptığınız ufak bir hatayı farkedemeyip bu şekilde bir şifre değişikliği yaptığınızdan dolayı sizin koyduğunuzu zannettiğiniz şifre asıl şifre olmadığı için giriş yapmıyor olabilir.

3-outlook sunuclarında oluşan bir hata nedeniyle siz ve sizin gibi birçok kişi bu nedenden hesaplarına giremiyor olabilir.

 

eğer mail uzantınız bir şirket ya da firmaya bağlı exchange hesap adı verilen hesaplardan ise bu tarz mail hesaplarının kendilerine has ayarları vardır ve bu ayarlamaları size kim yaptıysa o kişiden yardım almanızı tavsiye ederim. çünkü sizin bahsettiğiniz kısımların hepsinin doldurulması gerekiyor. eğer bunları bilmiyorsanız yapmanız neredeyse imkansız.
4, Aralık, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Yorumunuz sayesinde sorunumu çözdüm çok teşekkürler, emeğinize yüreğinize sağlık...
Önemli değil. Ne demek...
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
11, Ocak, 2015 iPhone kategorisinde absolut (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
+1 oy
2 cevap
9, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde eaydnlk (76 puan) tarafından soruldu
...