settingsAccountsettings
Menusettings

iCloud yedeklemesinde uygulamalar yedekleniyor mu?

0 oy

Merhaba. Sormak istedigin iki sey var umarim tekrar eden iki soru degildir.

1. Ben son 1 aydir icloud ile yedekliyorum telefonumu. Sarja takili ve wifi aktif ve bagli iken kendisi upload ediyor verilerimi. Ancak sanirim uygulamalari yedeklemiyor. Cunku icloud ayar menusunde telefondaki rehber, fotograf ve ayarlar yedekleniyor diye bir ibare var. Uygulamalarla ilgili bir ibare yok ki zaten kullanılan alan da 2-3gb gibi oluyor telefonun neredeyse tamamı dolu olduğu halde. Dogru mudur bu acaba? Eger dogruysa bilgisayardan tamamen kopamiyoruz demektir format ve restore islemleri icin. Uygulamaları da yedeklemenin bir yolu var mıdır bilgisayar olmaksızın? ,

2. Apple Online Store üzerinden iPhone almak isteyen bir arkadaşımın dikkatini çekmiş bana sordu ama ben de bilemedim. LTE özelliğine sahip telefonlarla ilgili bir açıklama var sitede. LTE bulunduğunuz bölgeye göre çalışıp çalışmayabilir tarzı bir açıklama. Ve türkçe olarak. Apple online mağazayı Türkiye'ye açtığına göre Türkiye'de çalışmayacak teknolojiyi satacak değildir herhalde diye düşünüyorum ancak yine de aklımı kurcaladı. Gelen telefonun LTE teknolojisine sahip olması ve Türkiye'de çalışmaması olası bir şey midir?

Teşekkür ederim yanıtlar için.

6, Kasım, 2013 iPhone kategorisinde Duranek (320 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy

1) Uygulamaların kendisi yedeklenmiyor, sadece verileri yedekleniyor. Zaten uygulamaların kendisinin yedeklenmesine gerek yok çünkü onlar zaten App Store'da var. iCloud yedeğinden geri dönünce App Store'dan indiriliyor otomatik olarak:

http://www.iphoneturkey.com/2011/11/icloud-backup-yedek-restore-geri-donus.html

Fakat bilgisayarınızdaki iTunes ile yedek alırsanız ayrıca Satınalınanları Aktar yapmanız gerekir cihazınızdaki uygulamaların iTunes'a aktarılması için. Bu sayede tekrar App Store'dan indirmenize gerek kalmadan yedekten geri yüklemeden sonra kolayca bilgisayarınızdan eşzamanlayabilirsiniz.

2) Türkiye'de LTE teknolojisi halen yok. Muhtemelen de 3G gibi en son gelecek. Ayrıca LTE her ülkede standart değil. Bu yüzden hangi LTE modelini aldığınızın bir önemi yok. Türkiye'de LTE standardının ne olacağı da halen tam net değil.

6, Kasım, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
18, Ekim, 2016 iPhone kategorisinde Hanım Abla (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
11, Kasım, 2015 iPhone kategorisinde fatosozcan (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
29, Aralık, 2014 iPhone kategorisinde emirselvi343 (300 puan) tarafından soruldu
...