settingsAccountsettings
Menusettings

iPad'imin Parolasını Unuttum, Ne Yapabilirim?

0 oy
Merhaba,

Cihamızı 7.0.3 sürümüne güncelledikten sonra kullanmaya başlamak için parola belirleme seçeneğinde sadece seçeneği hızla atalayabilmek için bir parola belirledim, ancak daha sonra parolayı kaldırmayı bir an için unuttuğumdan tekrar iPad'e ulaşmak istediğimde belirlediğim parolayı hatırlamadığımı fark ettim. Bunun üzerine her zaman iPad'imi eşzamanladığım bilgisayarıma taktım ve yedeğini aldım. İnternette okuduklarımdan hareketle yedekten geri yükle basamağının bu problemi çözeceğini düşünüyordum. Ancak, bu butona bastığımda iPad'deki iCloud ayarlarınızdan iPad'imi Bul'u kapatın uyarısı ile karşılaşıyorum. iPad'e ulaşamadığımdan kapatabilmem de mümkün değil. Cihazıma tekrar ne şekilde ulaşabilecğeimi öğrenmek istiyorum. İçindeki silmeyi dahi göze aldım ancak restore butonuna da iTunes üzerinden rastlamadım. En kısa zamanda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Umut
4, Kasım, 2013 iPad kategorisinde umuttalay (120 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
cihaza giriş parolası farklı birşey icloud iphone'umu bul etkinleştirme kilidi farklı şeydir. giriş parolası aşağıdaki işlem ile çözülecektir.

http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-ve-ipad-itunes-recovery-kurtarma-dfu-modu-restore-geri-yukleme.html

iphone'umu bul etkinleştirme kilidi ise apple kimliğiniz ve şifrenizi girmedikçe cihazı sıfırlama yapamazsınız. ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazıya göz atın.

http://www.iphoneturkey.com/2013/10/icloud-iphonemu-bul-etkinlestirme-kilidi-ve-ikinci-el-cihazlar.html
4, Kasım, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için çok teşekkür ederim. Ancak icloud.com adresinden iPad'i "hesaptan kaldır"a basmış (artık cihazlarım arasında da görülmüyor) olmama rağmen halen aynı uyarı ile karşılaşıyorum. Yedeklemeden geri yükleme yapamıyorum. Kurtarma moduna geçmeye çalıştım, ancak bu moda da geçme konusunda maalesef başarılı olamadım. Önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim.
Aşağıda da belirttiğim üzere yedekten geri dönme işlemini değil yazılım yüklendikten sonra yeni bir iphone olarak ayarla seçeneği ile devam etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde bu sorunu çözemezsiniz
0 oy

Sanırım aşağıdaki yöntemi kullanamıyorsunuz iPhone'mu Bul açık olduğu için:

http://www.iphoneturkey.com/2012/01/parolasi-unutulan-iphone-ve-ipadlerin-kilitlerinin-acilmasi.html

Bu yüzden Hakan Bey'in de paylaştığı aşağıdaki yazımıza bir gözatın:

http://www.iphoneturkey.com/2013/10/icloud-iphonemu-bul-etkinlestirme-kilidi-ve-ikinci-el-cihazlar.html

5, Kasım, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Şimdi kurtarma moduna geçebildim, ve güncelle ve geri yükleye bastım - hal böyle olmakla birlikte yazılım güncelleme biraz zaman alacak gibi duruyor, umarım bu yöntemi doğru uygulayabileceğim ve ipadime geri kavusabileceğim. Bu sırada icloud hesabımdan ipad'i kaldırmış olmam umarım sorun yaratmaz, ilk olarak o yöntemi denemiştim ama yukarıda da ifade ettiğim gibi tekrar aynı uyarı ile karşılaşmaktaydım. Ellerinize sağlık, sonucu sizinle paylaşacağım.
Tekrar çok teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Umut
Kurtarma modu ile güncelleme ve geri yüklemeye rağmen yine unuttuğum parolayı girmemi istiyor cihaz. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.
Yanlış anlamadıysam sizin unuttuğunuz çok önemli bir husus var. Kurtarma modunda yükleme yaptıktan sonra daha önceden aldığınız yedeği yüklerseniz aynı sorun yeniden başlar. Bu sebeple yazılımı sıfırladıltan sonra yeni bir iphone olarak ayarla seçeneği ile devam etmeniz ve cihazın bütün ayar ve verilerini silerek fabrika ayarlarına dönmeniz gerekiyor. Aksi taktirde bu kilit şifresi her yedeğinizi yüklediğinizde yeniden sorun olacaktır.
Eğer cihazınızı daha önce eşzamanladığınız bir iTunes'la geri yüklerseniz parola kalkar veriler kaybolmadan, yoksa Hakan beyin paylaştığı gibi yeni olarak kurmanız lazım. Zaten aşağıdaki yazımızda da açıkladık bu durumu:

http://www.iphoneturkey.com/2012/01/parolasi-unutulan-iphone-ve-ipadlerin-kilitlerinin-acilmasi.html
Şimdi Mustafa beyin dediği doğru ama hiç eşzamanlamadığın iTunes verilerinde  şifre olmaması gerekiyor.Ya da varsa ve şifreyi biliryorsan sıkıntı olmaz.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Aralık, 2014 iPad kategorisinde yunushckr (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19, Haziran, 2016 iPad kategorisinde ArdaOdabaş (3 puan) tarafından soruldu
...