settingsAccountsettings
Menusettings

Skype ücret vb

0 oy
İyi Günler öncelikle bir sorum olucak ben skype porgramını indirdim telefonum iphone 4 jb yok sürümü 4.3.3 ve 4 Gb paketim var peki ben nokia 5800 xpress musici araya bilirmiyim yoksa nokia telofonundada mı olması gerekiyor bu duruma bir açıklık getirirseniz memnun olurum birde bu skypeden aradıgımda ek bir ücret alıyorlarmı kusura bakmayın bu skypenin sitesi türkçe olmasına rağmen anlamış değilim

Şimdiden Teşekürler...
12, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde firat (490 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy
 
En İyi Cevap
Skype uygulamasını iki türlü kullanabilirsiniz:

a) Skype'tan Skype'ı Arama:

Bu bağlantı türünde karşınızdaki kişide hangi cihaz olduğunun önemi yoktur. İster iPhone, ister Nokia, isterse de bilgisayar kullanıyor olsun tek şart Skype uygulamasının çalışıyor olmasıdır. Özetle Skyep uygulamasının çalıştığı iki cihaz biribiri ile görüşebilir. Ayrıca bu görüşmelerden skype para almaz.

Her iki cihaz da internet bağlantısı kullandığından operatörler ile de bir ilgisi yoktur.

b) Skype'tan Klasik Telefon Numaralarını (Mobil, Sabit, vs.) Arama:

Bu bağlantı türünde karşınızdakinde Skype olmasına gerek yoktur. Çünkü Skype ile sabit veya cep numaralarını arayabilirsiniz. Normal telefon aramasından en büyük farkı bu bağlantının da cihazınızın internet bağlantısı üzerinden gerçekleşmesidir. Fakat Skype kendi sunucuları üzerinden sizi aradığınız klasik telefona bağlar. Tabii bu ücretlidir. Bu tip görüşmeler için önce skype kredisi almanız gerekir.

Bu aramaların en büyük avantajı dünyanın neresinde olursanız olun aynı ücretin geçerli olmasıdır. Örneğin Amerika'dayken Türkiye'yi klasik yöntemle ararsanız roaming dolayısıyla çok büyük fatura gelir. Fakat iPhone'nuzdaki Wi-Fi bağlantısınız kullanarak Skype üzerinden evinizi ararsanız çok daha ucuza gelecektir.

Detaylı bilgi için : http://www.skype.com/intl/tr/prices/
12, Eylül, 2011 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
teşekürler çok yardımcı oldunuz
0 oy
Konu ile uzaktan bir baglanısı var ama Virofon u da tavsiye ederim. iphone y ada ipad ime yuklu benim. internet olan heryerden sabit telefonlari ev telefonumun ücretlendirmesi ile arayabiliyorum. tabi ilk 1000 dakika bedava konustuktan sonra.
13, Eylül, 2011 biginvestor (520 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

–2 oy
1 cevap
12, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde firat (490 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Eylül, 2011 iPhone kategorisinde Cvurgun (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
25, Kasım, 2015 iPhone kategorisinde samet10_01 (31 puan) tarafından soruldu
...