settingsAccountsettings
Menusettings

Şu an Amerika'da satılan "iphone 5S tmobile contract free " Türkiye'de kullanılabilir mi?

0 oy
Apple Store'un internet sitesinde girdiğinizde iphone 5S in yanında "Tmobile contract free " yazısını göreceksiniz. Unlocked yazmıyor. Bazı kişiler telefonun unlocked olduğunu ve her ülkede çalıştığını bazıları ise çalışmayacağını söylüyor.Amerika'dan 5S alıp Türkiye'ye götürüp şu anda Türkiye'de sorunsuzca kullanan birkaç arkadaşımda var. Türkiye'ye dönmeden önce bende bir tane almak istiyorum ama unlocked konusunda emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
18, Ekim, 2013 iPhone kategorisinde didem4205 (120 puan) tarafından soruldu

3 Cevaplar

+1 oy
Şu ana kadar Amerika'dan iPhone 5S getirten hiç bir kişide SIM kilit sorunu olmadı. Yani hepsi SIM kilitsiz gözüküyor. T-Mobile'dan alınanlar da bu şekilde. Dolayısıyla T-Mobile için olanlardan alabilirsiniz.
18, Ekim, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
çok teşekkür ederim yanıtınız için  .Peki bir süre burda tmobile simkartını takıp,daha sonra türkiyeye döndüğümde kendi simkartımı taktığımda sorun olur mu?
Hayır olmaz fakat Türkiye'ye gelince hemen pasaport (IMEI) kaydını yaptırmayı unutmayın: http://www.iphoneturkey.com/2012/06/yurt-disi-iphone-ipad-3g-imei-kaydi-pasaport-100tl-harc.html
Açıklama için teşekkürler,çok yararlı oldu.
mustafa bey telefonu app storedan alıp IMEI işlemlerinden sonra Türkiyede direk kullanabilir miyiz? Yani t mobile olmasından dolayı başka bir işleme ihtiyaç varmı?
peki belli bir süre sonra kapanma gibi bir sorun yaşanabilir mi?
+1 oy
t mobile için pasaport kaydından sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. ekstra bir işleme tabi tutmanıza gerek yok.
19, Ekim, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Ben aslında buraya yardım olsun diye bu sorunun cevabını yanıtlamak için üye oldum ama 1 ay geçmiş sorunun üzerinden, yine de yeni alacaklar için t-mobile free contract adı altında apple storedan alınan cihaz Türkiyede rahatlıkla çalışıyor.

 

Canlı örnek olarak ben kullanıyorum. Vergi dairesi ve operatör durumlarını hallettiğin an korkulacak hiçbir şey yok.
21, Kasım, 2013 omeretricious (140 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...