settingsAccountsettings
Menusettings

iPad'e ilk kurumda yazdigim Apple ID'mi degistirmek istiyorum

0 oy
Merhaba'

Babamin iPadi yeni geldiginde ilk kurumda iPad'e Apple ID olarak kendi Apple ID'mi yazdim. Simdi baktim ki benim iPodum da da ayni Apple ID taninmis ve Facetime yapmak istedigimizde yapamiyoruz. Ben de babama yeni Apple ID aldim ve iPad'de kendi ID'mi iptal edip babaminkini yazdim, sorun olmadi ama bir bakiyorum iPad'in adi benim adimda, Facetime olusturmak icin bir baktim benim emailim yaziyor. Bunlar hep ilk kurumda kendi Apple ID'mi yazdigim icin oldu. Simdi Facetime almak icin yaziyorum babamin Apple ID'sini, eposta secme yerine gelince sadece babaminki var onu da cihaz kendi isaretliyor ben devama basiyorum ''dogrulaniyor'' yaziyor sonra en basa donuyor, imessage'da da ayni sekilde. Yani ben en basta kendi yazdigim AppleID bilgilerimin hepsini iPad'den silmek icin ne yapmaliyim? Ya da iPad'de Facetime'a giremememin sorunu bu mu?

Simdiden tesekkurler
9, Ekim, 2013 iPad kategorisinde Mervei (320 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
9, Ekim, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
Aslında ben e-mail'imi değiştirmek istemiyorum şuan iPad'in ilk kurumda yazdığım Apple ID'yi unutmasını istiyorum. Ayarlardan çıkış yapıp başka Apple ID girdim ama sonra Facetime, iMessage açılmadı. Sorun da sanırım başta kendi Apple ID'mi girdiğim için oldu. Mesela şimdi sıfırlarsam sorun çözülür mü ya da başka yolu var mı acaba?
öncelikle ayarlar kısmından itunes store/appstore kısmından eski hesabınızdan çıkış yapın ve yeni apple kimliğiniz ile giriş yapın. daha sonra icloud, facetime ve imessage özelliğini de kapatın ve yeni apple kimliğinizle tekrardan bu servisleri aktive edin. daha sonra eski apple kimliğiniz ile indirdiğiniz uygulamaları silin ve aynı uygulamaları yeni apple kimliği ile indirirseniz sorun kalmayacaktır.
ya da aşağıdaki işlem ile temiz bir başlangıç yapabilirsiniz. tercih sizin.
http://www.iphoneturkey.com/2012/08/itunes-iphone-ipad-setup-new-yeni-sifir-kurulum.html
Bunları yaptım, Facetime ve iMessage için sonradan kaydettiğim Apple ID'yi yazdığımda ''doğruluyor'' diyor sonra başa dönüyor. Ben galiba sıfırlamak zorundayım çünkü sorunu anlayamadım, yardımınız için teşekkürler :)
önemli değil. ne demek.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...