settingsAccountsettings
Menusettings

iCloud'a birçok konuda ne kadar güvenebiliriz?

0 oy
Bana göre hepimiz için önemli olabilecek bir sorum var.

icloud U aktif ettikten sonra, birçok şey Amerika'daki sunuculara otomatik gidiyor.

ornegin notlar:notes. Bazen notlara-ki bizim kendi özel notlarımız- önemli bilgiler yazabiliyoruz not alma adına.

 

bunlar iCloud sunucularında birileri tarafından okunuyor mu? Ne kadar özelimiz var?

(Eğer derseniz ki güvenme nolur nolmaz önemli şey oraya yazma o zaman not olayının ne anlamı var ve niye kullanalım.ve Apple da güvenirliliği yitirmiş olur böyle durumda.)
18, Eylül, 2013 Genel kategorisinde Snooker (302 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap
bize söylediklerine göre bu veriler 256 bit şifreleme ile şifreli. biz göremeyiz diyorlar ama server onların elinde olduğu için bana sorarsanız bu verileri muhakkak görebiliyorlardır. bu aşamada sizin bir karar almanız gerek. ya bu entegrasyonu kullanıp bunları düşünmeyeceksiniz ya çok özel verileri paylaşmayacaksınız ya da hiç kullanmayacaksınız. sizin hassasiyetinize kalmış. tecih sizin.
18, Eylül, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
30, Eylül, 2013 Snooker tarafından seçilmiş
En doğrusu ortadaki seçenek gibi. Yani kullanıp cok özeli paylaşmamalı. Eğer görüyorlar ise, ne amaçla kullanabilirler sizce? Mesela alınan notlar, veya e-mail'ler. iCloud mailimi kullanıyorum ben mesela. Cevap için teşekkürler yine.
bir duyuma göre amerika sınırları içinde kurulan her özel teşebbüs içinde amerikan istihbarat servisinin bir yetkilisi isterse bulunabiliyor. amerika için devlet güvenliği şahsın özgürlüklerinden önceliklidir. bu istihbari birimler sizin hakkınızda şahsi fişleme yapabilir. amerikan istihbaratı için bilgi nerden gelirse gelsin bilgidir. siyasi görüşünüz, yaşam tarzınız gibi birçok ayrıntıya ulaşabilirler. yarın ülkelerine vize alacağınız zaman bu ayrıntıları gözden geçirirler muhakkak.
Tabi özgürlükler ülkesi ama ondan önemlisi de var onlar için. Dunyanın her yeri için deger görüyorlar demek ki. Amerika ile alakalı durumlar için daha cok tutuyorlar yani. Reklamlar gönderme vs. var mi? Gmail mesela bütün kullanıcılarının inbox'larini izliyor ve ona göre ad gönderiyor. Hatta tepkiler fazla petition sitelerinde.
aynen. haklısınız. dikkat etmek ve tedbiri elden bırakmamak gerek ya da hiç teknolojik bir cihaz kullanmamaya çalışacağız. tercih bize kalmış.
Evet internetin olduğu yerde tedbir şart.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap
16, Mart, 2013 iPhone kategorisinde mamifan (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Ocak, 2014 iPhone kategorisinde syhlmsz (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
25, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde rdgn (101 puan) tarafından soruldu
...