settingsAccountsettings
Menusettings

Fotoğraf Yayını İle Paylaşılan Fotoğrafların Kalitesi/Boyutu?

0 oy
İphone ya da ipad'imle çektiğim fotoğrafları iki cihazımda da görüntülemek ve ortak bir albüm oluşturmak için paylaşıma açmadan ve kimseyi eklemeden oluşturduğum bir fotoğraf yayınına atıp iki tane olmasın diye de orjinalini telefonumdan sıiliyordum. Ayrıca paylaştığım fotoğrafları pc de kurduğum icloud sayesinde pc deki (C:\Users\kullanıcıadı\Pictures\Apple\Shared) klasöründe de görebiliyordum bu da benim için büyük kolaylık oluyordu.

Sonuç olarak fotoğraflar sadece fotoğraf yayınında oluşturduğum bir klaşörde kalıyordu ve bunlara pc de dahil olmak izere tüm cihazlarımdan erişebiliyordum.

Ama bugun pc de klasörden fotoğrafları kopyalaıp arşivlemeye çalışırken farkettim ki boyutları çok küçük (yaklaşık 700kb) bana pek normal gelmedi fotoların orjinallerinide sildiğim için karşılaştıramadım.

Sizce bu normal mi orjinalleri de mi bu boyuttaydı acaba yoksa fotoğraf yayınına atınca fotoların kalitesi mi düşüyor?

 

Ekleme: Benim yaptığım paylaşımın ismi tam olarak "Ayarlar>icloud>Fotoğraf Yayını>Paylaşılan Fotoğraf Yayını" imiş.
16, Eylül, 2013 Genel kategorisinde OSN (640 puan) tarafından soruldu
16, Eylül, 2013 OSN tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
normal şartlarda fotoğraf yayını en son bin fotoğrafı icloud entegrasyonu sayesinde saklar ve bunları aynı çözünürlükte diğer entegrasyon cihazlarına gönderir. bu fotoğrafların yerini bulamıyor olabilir misiniz? size tavsiyem www.icloud.com adresinden apple kimlik ve şifrenizle giriş yapın. eğer fotoğraf yayınında fotolarınız varsa buradan kontrol edebilirsiniz. ayrıca paylaşılan fotoğraf yayınları internetten yaptığım araştırmaya göre asıl kaynağını fotoğraf yayını kısmından alıyor. yani asıl programın başka bir klasördeki kısayolunun olması gibi düşünün. sizin de bulduğunuz asıl fotoların kısayolları muhtemelen. size dediğim yerden fotolarınız duruyor mu kontrol edin.bundan sonras için de fotoğraf yayınını fotoğraf saklamak için kullanmayın. muhakkak bir yedek alın ya da bilgisayarınıza bu fotoları atın. birisi yanlışlıkla fotoğraf yayınını kapatırsa bütün fotolarınız silinir.
18, Eylül, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,916 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...