settingsAccountsettings
Menusettings

IPhone 4S İOS 6.1.3 güncelleme sorunu

0 oy
iphone'umu güncelledim itunes aracılığı ile, ama açtığım zaman iphone'u ''sim kartı takılı değil, İPhone u etkinleştirmek için pin kilidi olmayan geçerli bir sim kart takın.'' yazısı çıkıyor. Sonra dil, ülke ve wifi ayarları geliyor, devamında  ''İPhone'nunuz etkinleştiriliyor, bu işlem bir kaç dakika sürebilir'' diyo. Sonrasında da hata veriyo, tekrar deneyin filan diyo. Ben eskiden kartsız da açabiliyodum, ama şimdi açamıyorum sim kartı takmama rağmen, yardımcı olursanız sevinirim.
17, Temmuz, 2013 iPhone kategorisinde asmorias (120 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
sim kart takılması son versiyonda şart haline geldiği için bu sizden otomatik olarak isteniyor. sim kartınızı başka bir cihaza takıp pin kodu sormayı kapatın. eğer bu işleme rağmen ilerleme olmuyorsa kuvvetle muhtemel cihazınız sim kilitli bir cihaz olduğundan dolayı sim kilidini koyan şebekenin sim kartını takmadan ilerlemenize izi verilmez. bu durumda iki yolunuz var. birincisi yazılımdan iyi anlayan bir telefoncuya götürmeniz gerekiyor. cihazınız sim kilitli olduğu için bu telefoncu jailbreak işlemi ile bu kilidi geçici olarak aşabilmektedir. ama bu işlemden sonra güncelleme yapmamalısınız. çünkü aynı duruma geri dönersiniz. diğer işlem de kalıcı olarak sim kilidini kaldırma işlemidir. bu işlem sadece amerika sim şebekelerinin sim kilidi koyduğu cihazlar için geçerlidir. bu sim şebekesine verilecek bir dilekçe ile bu kilidi kalıcı olarak kaldırabiliyorsunuz. bu işlemden sonra rahatlıkla güncelleme yapabiliyorsunuz. iki işlemi de istanbul'da iseniz eminönü doğubank'ta yapan yerler var. tercih sizin.
18, Temmuz, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Jaılbreak ile kendim yapamaz mıyım peki?
açıkçası bu mümkün ama ileri derecede yazılım bilgisi gerektiriyor bu işlem. açıkçası ben yapmayı bir kez denedim bir arkadaşımın telefonunda ama beceremedim. o dönem yapılacak işlemler ile ilgili birçok siteyi kurcalamıştım o dönem ama çözümü tarif eden bir yer bulamadım. eğer bulabilseydim yapardım herhalde. araştırma yapabilirsiniz ama yorulduğunuza değmez diye düşünüyorum. bu işlemi 30-50 tl arasında yapıyorlar bu işlemi.
teşekkür ederim, çok sağolun, uğraşmayayım en iyisi ben de :)
önemli değil. ne demek.
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
10, Şubat, 2014 iPhone kategorisinde mhmdblk50 (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
21, Eylül, 2013 iPhone kategorisinde Sedat Ali (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24, Haziran, 2016 iPhone kategorisinde mehmet.ozsan (3 puan) tarafından soruldu
...