settingsAccountsettings
Menusettings

Yazılım güncelleme.

0 oy
Merhabalar benim iOS sürümüm 5.1 ben en son surume guncellıcem fakat yazılım guncelledıkten sonra ne gıbı degısıklıkler olacaktır? Meseka menu duzenım degiscek mi ? Diyelim Angry Birdsin tum bolumlerını bıtırdım ama yazılım guncellemeden sonra hepsi sıfırlancak mı ?

Ayrıca benım  modem firmware 2.0.10 birkac sitede 1.9 falansa unlockludur ustuyse unlock degil sim free dir gibi seyler gordum bunlar dogru mu ? Cihaz kilitlenirse diye sordum. Tesekkürler sımdıden...
15, Mayıs, 2013 iPhone kategorisinde 3mr3d1nh0 (550 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy

 

Cihazınızın sim kilitli olup olmadığını anlamanıza yardımcı olan bazı yöntemler vardır ama yüzde yüz anlarsınız demiyorum. Sadece ihtimali kuvvetlendirme yönünde size yardımcı olur.

1- cihaz kapanıp açıldığında sim şebekesini rahatlıkla bulamıyor ise sim kilitli bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Genelde sim kilitli cihaz kullananlar acili ararlar ve telefonu uçuş moduna alıp tekrardan şebeke moduna alma gibi işlemleri yaptıktan sonra şebekeyi buluyorlar. 

2-daha önce sistem güncellemesi yaptığınız zaman sorunsuz şekilde bir güncelleme yaptıysanız sim kilitli bir cihaz kullanmıyorsunuz demektir. Simkilitli cihazlar güncelleme sonrası kilitlenirler.

3- eğer Applestore Mağazası'ndan alınmış ise fatura üzerinde unlocked ya da locked yazar. Unlocked sim kilitsiz demek locked ise sim kilitli demektir.

4- Mustafa beyin de dediği gibi cihazı ilk siz aldıysanız ve sim kartı takar takmaz şebekeyi bulduysa sim kilitsiz bir cihaz kullanıyorsunuz demektir.

5-eğer ikinci el ise sizden önceki sahibine sorun. Sim kilitli olup olmadığını ya da yazılım güncellemesi yapılıp yapılmadığını sorun. 

Bunun gibi yöntemler size bir fikir verebilir. Bunu yüzde yüz anlamanın tek ve kesin yolu ise yazılım güncellemesi yapmak ama eğer sim kilitli bir cihaz kullanıyorsanız cihazınız kilitlenir. Bu işten anlayan bir telefoncuya para bayılarak sim kilidini geçici olarak kırdırmanız gerekecek. Ya da amerika menşeili bir cihaz ise Amerika'dan bir dilekçe ile başvurarak bir defaya mahsus sim kilidini tamamen kaldırmanız gerekecek. Ya amerika da bir tanıdığınıza yaptıracaksınız ya da internetten bu işlemi yapan birsine para bayılarak yaptırtacaksınız. Eğer bu riski alırım derseniz yazılım güncellemesini yaparak yüzde yüz emin olabilirsiniz.
 
yeni güncelleme ile gelecek özellikler linkteki şu yazılarda görsellerle anlatılıyor. bu yazıları incelemenizi tavsile ederim.
çok link ekledim. ama hepsinde yararlı ve sizin kararınızı etkileyecek hususlar var. ama size tavsiyem yedeklemenizi yapınki bir sıkıntı olursa yedekten geri dönüş sağlarsınız. ama herşeyden önce sim kilitli olup olmadığını teyit etmenizi öneririm. yoksa en son sürüme ulaşacağım derken cihazınız sim kilit moduna geçebilir.

 

15, Mayıs, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
işte ben de simfree mi degil mi temin etmek istiyorum ama bilmiyorum bu baseband modem firmware 2.0.10 benim böyle olunca simfree oluyo falan demişler dogru mu bu lutfen bı yardım edın bi turlu anlayamadım sımfree mı degil mi
Bant numarasından emin olamazsınız. size yazdığım ihtimalleri denemeniz gerekiyor. faturası varsa burada da yazar. eğer fatura yoksa dene-gör yolu en kesin öğrenme yolu. benim bildiğim de bu kadar. galiba ben size 3. kez cevap yazıyorum. yazarken farkettim. ben tekrar tekrar cevap yazmayayım. ama cevaplarım sizi tatmin etmiyor galiba. eğer kesin bir çözüm bulursanız bana buradan yazarsanız. sevinirim. en azından sizin gibi soru soran başka kişilere daha net ve kesin cevap verebilirim.
0 oy
Artık yurt dışından getirmiş olduğunuz telefonlarınıza bir yıl boyunca yasal garanti yaptırabiliyorsunuz..

Yazılım güncellemeleri güvenlik kodu açmaları kullanıcı hatası olmayan durumlarda cihaz değişimine kadar herşey

Garanti Plus kartta..

 

Daha geniş bilgi için >>>> www.grntpls.com
10, Haziran, 2013 Garanti Plus (1,660 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap
11, Mayıs, 2013 iPhone kategorisinde 3mr3d1nh0 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
24, Mart, 2014 iPhone kategorisinde Kriminal (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
3, Mayıs, 2013 iPhone kategorisinde 3mr3d1nh0 (550 puan) tarafından soruldu
...