settingsAccountsettings
Menusettings

apple store satın alma işlemi

0 oy
arkadaşlar clash of clans isimli oyunu duymuşsunuzdur oyun içi satın alma işlemi gerçekleşmiyor. satın almaya çalıştığım zaman ( satın alma işleminiz tamamlanamadı ) diye bir uyarı alıyorum çözüm önerisi olan var mı?
17, Nisan, 2013 iPhone kategorisinde tayfun. (150 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap

İyi günler,

Sorununuzu çözmek için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle sorunuza ait bir cevap mevcut. İtiraf etmek gerekirse ben de olsam ilk sınırlamalardan uygulama içi alım ı açın derdim fakat anladığım kadarıyla sorun bu değil.

Öncelikle Apple kimliğinize bağlı bir kredi kartı yada puan yükleiğiniz bir iTunes hediye kartı mevcut mu? Bunu sormamın sebebi hesabınıza bağlı geçerli bir ödeme yöntemi olduğuna emin olmak.

Ödeme yönteminiz güncel mi? Güncel değilse ve onu bir şekilde Apple anladıysa bu da sebep olabilecektir. Güncel derken demek istediğim yani kartsa son kullanma tarihinin geçmediği, limitinin yeterince var olduğu, iTunes Hediye Kartı ise uygulama içi alımın ücreti kadaar para olduğu gibi...

Bir de ayrıca cihazınız uygulama içi satın alım yapmaya çalışılınca Apple Kimliği Parolası isteyecektir. Parolayı yanlış girdiyseniz bu da bir sorundur. Parolanın doğruluğuna lütfen emin olunuz.

Ödenmemiş borcunuz var mı? Ödenmemiş borcunuz var ise ücretli, ücretsiz hiçbir uygulama indiremez ve ayrıca uygulama içi satın alım yapamazsınız.

Bir de tabii ki KREDİ KARTLI APPLE KİMLİĞİ kullanıyorsunuz öyle değil mi?

Benim aklıma şimdilik gelen olası durumlar bunlar. İsterseniz bir göz gezdirin. Ben bu husus hakkında yine düşünecek ve eğer yeni olası sorunlar bulursam sizinle paylaşacağım.

21, Nisan, 2013 kullanici (1,360 puan) tarafından cevaplandı
21, Nisan, 2013 tayfun. tarafından seçilmiş
hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim kredi kartında hiçbir problem yok kredi kartlı apple kimliği kullanıyorum parola da doğru :) söylediklerinizden hiçbirinden kaynaklı değil problem
0 oy
ayarlar kısmında girin. genel kısmına ve ardından da sınırlamalar kısmına girin ve oluşturduğunuz şifreyi girdikten sonra bu kısımda ortalarda bir yerde uygulama içi alım kısmı var. eğer bu kısım kapatılmış ise uygulama içi alım yapamazsınız. bu işlevi aktive edin. eğer cihazınızda başka bir problem yoksa uygulama içi alım yapabilirsiniz.
18, Nisan, 2013 hakan214151 (77,487 puan) tarafından cevaplandı
hocam uygulama içi alım zaten açık fakat hala alamıyorum
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,904 soru

32,022 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
17, Eylül, 2013 iPhone kategorisinde Adem3542 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
8, Ağustos, 2012 App Store kategorisinde mustafacemer (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...