settingsAccountsettings
Menusettings

Ödeme bilgisi reddedildi

0 oy

Merhaba arkadaşlar ufak bir sorunum var

Appstore üzerinden önceleri çok rahat ücretli yada ücretsiz uygulama indiriyordum ama dün itibariyle ödeme bilgisi reddildi kartınınız reddildi diye bir uyarı alıyorum. 
Bu konuda ne yapmam gerek kartım kullanıma açık ve bütün bilgiler doğru durduk yere neden böyle bir uyarı verdi anlamıyorum. Ücretsiz bir uygulama dahi indiremiyorum şuanda telefondan ödeme bilgisi istiyor. 

Cihaz iphone5 16gb jb yoktur.

 

15, Nisan, 2013 App Store kategorisinde stezgel (180 puan) tarafından soruldu
15, Nisan, 2013 mustafatan75 tarafından düzenlendi

2 Cevaplar

0 oy
15, Nisan, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Hocam aradığım cevap burada yok. Daha dün uygulama indirdim dediğim uyarıyı alıyorum kartta limit yetersiz olması yada yanlış bir bilgi girmem imkansız zaten otomatik olarak tanımlı herşey. Tekrar denedim itunes üzerinden kartınız reddildi diyor anlam veremedim
0 oy

Tamam, yardımcı olmaya çalışacağım. AppStore sizden alacağını tahsil edemezse o v.b. şekillerde uyarı verir ve bundan sonra ücretli ve ücretsizlerde dahil olmak üzere hiçbir uygulama indirmenize izin vermez. App Store indirdiğiniz tüm uygulamaları 2 veya 3 gün sonra toplu halde kredi kartınızdan çeker. Kredi kartınızın kullanıma açık olması bir sorun çıkmaması için yeterli bir sebep değildir. Aşağıdaki soruların birine hayır diyebiliyorsanız sebep o olabilir:

* AppStore'da'ki kredi kartı bilgisi siparişin faturalanacağı esnada en az sipariş tutarı kadar limiti olduğunda emin misiniz? ( faturalama zamanı siparişin ilk uygulaması alındıktan 2,3 gün sonra )

* Kredi kartınızın son kullanma tarihinin geçmediğine emin misiniz?

* Kredi kartı bilgilerinin altındaki adı, soyadı ve adres bilgilerinin kredi kartı sahibine ait olduğuna emin misiniz?

* Kredi kartınızın internette 3D Secure olmadan online alışverişe açık olduğuna emin misiniz?

* Kredi kartınız iTunes borçlarına bankanız sistemi üzerinden itiraz etmediğinize emin misiniz ? ( iTunes demiyorum bankanız )

Bu soruların hepsine ''eminim'' diyebiliyorsanız sorun şu olabilir:

iTunes Store ve AppStore bazı bankaların kredi kartlarını kabul etmeyebiliyor. Bu bankaları şu anda hatırlamıyorum. Eğer kredi kartınız o bankalara ait ise hiçbir şekilde kabul ettiremeyeceksiniz. Bunu anlamak için başka banka kredi kartını denemeniz yararlı olacağını düşünmekteyim.

AppStore banka kartı kabul etmez. Banka kartı kullanıyorsanız kartı kabul etmez.

AppStore'da yanlızca Visa, MasterCard, American Express kredi kartı ve MasterCard İninal Debit Kart kullanabilirsiniz. Ayrıca ödeme yöntemi, kart numarası, Güvenlik kodu ve son kullanma tarihi bilgilerini doğru girdiğinize emin olmak için onlarında bir tanımını yapayım:

Kartı Numarası: Kredi kartının veya İninal Debit Kartın üzerindeki 16 haneli numaradır.

Son Kullanma Tarihi: Kredi kartının veya İninal Debit kartın üzerindeki 02/12 gibi bir tarihtir. Burada ilk hane ayı, ikinci hane yılı gösterir. Yani 02/12 demek Şubat 2012 demektir.

Güvenlik Kodu: Kartın en arka kısımındaki 3 haneli numaraya veya numaraların son 3 hanesine denir. CVV veya CVV2 numarası olarak da bilinir.

Ödeme Yöntemi:  Kartınızın Visa mı MasterCard mı yoksa American Express bir kredi kartı veya Inınal Debit kart olduğudur. Banka kartı kabul etmemesinin sebebi banka kartlarının Visa, MasterCard ve Amex olmayıp Mastero v.s. olmasıdır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Saygılarımla,

 

21, Nisan, 2013 kullanici (1,360 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
1, Eylül, 2014 App Store kategorisinde Erkani mert (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...