settingsAccountsettings
Menusettings

2 Farklı Apple ID tek bir cihazda kullanmak...

0 oy
Merhaba. Ben iPhone 4 kullanıyorum ve 2 farklı Apple ID'm var. Birisi Türkiye, birisi Amerika hesabı. Böyle kullanmamın sebebi bazı uygulamalar diğer markette olmuyor. Ya da diğer markette çok çeşit var. Ya da ücretsiz oluyor. Neyse ben soruma geleyim. Benim telefonum bu aralar takılıyor. Acaba bu iki hesap telefonumu kasıyor olabilir mi ya da telefonuma bir zarar verir mi ? Apple 'ın sitesinde şöyle bir şey yazıyor:

(ii) Bir İlişkilendirilmiş Cihaz aynı anda sadece tek bir Hesap ile ilişkilendirilebilir

(iii) Bir İlişkilendirilmiş Cihazın ilişkilendirilmiş olduğu Hesabı ancak her 90 günde bir değiştirebilirsiniz.

Bunun hakkında biraz bilgi verir misiniz ? Şimdiden teşekkürler
13, Mart, 2013 iPhone kategorisinde mertberkin (1,070 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Öncelikle farklı hesap kullanımı telefonu kesinlikle kasmaz.Bende 2 hesap kullanıyorum ama benimki başka sebeplerden ve hiç bir şekilde kasma yaşamıyorum.Ayrıca market için 2 farklı hesap kullanmanıza gerek yok apple otomatik olarak mağazalar arasında geçiş yapmaya izin verıyor. Bu konuda "http://www.iphoneturkey.com/2013/02/app-store-yanlislikla-degistirilen-abd-magazasi-gorunumunden-turkiye-magazasina-geri-donus.html" tam olarak sizin sorununuz için yazılmış olmasada tek hesaptan 2 mağaza kullanımınıza yardımcı olacaktır.

Diğer yazıgınız 2 seçenek hakkında apple 1 hesabı önceden çok sayıda kullanıma izin verıyordu tam sayısını şuan hatırlayamıyacağım ama son zamanda bunu değiştirdi.Yanlış hatırlamıyorsam 3 cihaza indirmişti bu koyunu Forumda http://www.iphoneturkey.com/2013/01/apple-kimliginin-ortak-kullanimi.html konusunu incelersenız. Size yardımcı olacaktır...
14, Mart, 2013 IVSteve (600 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

...